BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaÖdeme SistemleriPaypal kurucusu: Bitcoin Çin'in finansal silahı olabilir----

Paypal kurucusu: Bitcoin Çin'in finansal silahı olabilir

Paypal kurucusu: Bitcoin Çin'in finansal silahı olabilir
08 Nisan 2021 - 16:40 www.finansgundem.com

Paypal’ın kurucularından olan ve büyük bir kripto para destekçisi olarak bilinen Peter Thiel, Bitcoin’in Çin’in ABD’ye karşı kullandığı finansal bir silah olabileceğini belirtti.

ABD hükümetine kripto paralar üzerinde daha sıkı düzenlemeler uygulama çağrısında bulunan Thiel, “Bu noktada merak ettiğim şey, Bitcoin’in aynı zamanda Çin’in ABD’ye karşı kullandığı bir finansal silah olarak düşünülüp düşünülemeyeceği” dedi.

Bloomberght'teki habere göre; Richard Nixon Foundation’ın bir etkinliğinde konuşan Thiel, “Jeopolitik perspektiften bakıldığında, Eğer Çin Bitcoin’de uzun pozisyon almışsa ABD Bitcoin’in nasıl işlediğiyle ilgili daha sert sorular sormalı” diye ekledi.

Amerikan şirketlerini Pekin ile iş yapma konusunda eleştiren Thiel’in yer aldığı etkinlikte eski ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O’Brien da bulunuyordu.

GOOGLE'A ELEŞTİRİ

Etkinlik sırasında Thiel, 2019 yılındaki bir konuşmasında Amerikan çıkarlarına karşı hareket etmekle suçladığı Google’a karşı eleştirilerinin dozunu biraz daha artırdı.

Google’ın yapay zeka teknolojisinin Çin’in Sincan bölgesinde kullanılıp kullanılmadığı konusunda, kendisi olsaydı şirketin elemanlarına baskı yapacağını belirten Thiel, “Bu konuda bir şey bilmiyoruz ve sormuyoruz” dedi.

2018 yılında Silikon Vadisini terk eden Thiel, ABD’nin incelemeye aldığı teknoloji şirketleri arasında Apple’ın da bulunması gerektiğini savunuyordu.

Konuyla ilgili “Apple ABD’nin çıkarları için yapısal sorunlar yaratan tek teknoloji şirketi” diyen Thiel, Apple ve Çin arasında gerçekten iyi bir sinerji bulunduğunu vurgulamıştı.

ABD’nin Hindistan’ın yolunda giderek TikTok’u da yasaklaması gerektiğini belirten Thiel, TikTok’u ABD değerlerine karşı bir tehdit olarak gören Facebook’un yönetim kurulunda da yer alıyor.

Paypal’dan kripto para hamlesi

 

Ödeme sistemi PayPal'a transfer sınırlaması

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)