BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaFinans KulisGüneydoğulu iş adamları Şimşek'i paylaşamadı----

Güneydoğulu iş adamları Şimşek'i paylaşamadı

Güneydoğulu iş adamları Şimşek'i paylaşamadı
11 Nisan 2015 - 16:23 www.finansgundem.com

Batman Ticaret Borsası Başkanı Başbakan Davutoğlu’na sitem ederken; Mardin ve İzmir Oda Başkanları “Maliye Bakanı asıl bize lazım” dediler

İş adamları Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’i paylaşamadı. Batman Ticaret Borsası Başkanı Başbakan Davutoğlu’na sitem ederken; Mardin ve İzmir Oda Başkanları “Maliye Bakanı asıl bize lazım” dediler. Mardin Oda Başkanı, Şimşek’in Batmanlı değil, Mardinli olduğunu iddia etti.

81 ilin ticaret ve sanayi odaları ile ticaret borsaları başkanları üç gün önce Ankara’da 8.Türkiye Sanayi ve Ticaret Şurasında Başbakan Davutoğlu ile bir araya geldiler. Toplantıda Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de yer aldı.
'ELİMİZDEN ALDINIZ'
Başkanların her biri sırayla söz alarak iİllerindeki en önemli 5 sorunu ve çözüm önerisini birinci ağızdan hükümete aktardılar. Hürriyet'ten Aysel Alp'in haberine göre saatler süren toplantıda üç oda başkanın sitem ve talebi ise aynıydı: Maliye Bakanı Mehmet Şimşek. Meclis’e ilk olarak 2007 seçimlerinde Gaziantep milletvekili olarak giren Şimşek, 2011 seçimlerinde ise memleketi Batman’dan seçilmişti. Ancak AKP’nin 2015 milletvekili aday listeleri açıklandığında Şimşek’in yeniden Gaziantep’ten aday gösterilmesi ‘sürpriz’ olarak değerlendirildi.

Güneş ve Davutoğlu arasındaki diyalog
KAHKAHA KOPTU
Şurada Davutoğlu’nun aday listesine ilk tepki Batman Ticaret Borsası Başkanı Arif Güneş’ten geldi. İlinin sorunlarından önce konuşmasına sitemle başlayan Güneş, “Sayın Başbakan, Bakanımız Mehmet Şimşek’i Cumhurbaşkanımız bize getirdi. Siz geldiniz elimizden aldınız. Şimşek gibi bir değerin Türkiye’de dünyada rolü olan bir insanın ilimizden alınmasına  üzüldük” dedi.  Güneş’in bu sözlerinden sonra salonda kahkaha koptu. Davutoğlu, “Şimşek Türkiye için önemli bir değerdir. Antep’te olsa da Batman’a; Batman’da olsa Antep’e yararlı olur” karşılığını verdi.
BATMANLI DEĞİL MARDİNLİ
Mardin Ticaret Odası Başkanı  Mehmet Ali Tutaş da sözlerine Şimşek ile başladı. “Sayın Başbakan, Maliye Bakanımız aslen Mardinli’dir. Doğduğu köy Gercüş, Mardin’e bağlıydı. Sonradan Batman’a bağlandı. Dolayısıyla Şimşek’i bizim ilimizden aday göstermeliydiniz” diye konuştu. zmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş da “Mehmet Şimşek asıl İzmir’e lazım. Onu biz istiyorduk” dedi.
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)