BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaÖdeme SistemleriBalinalar Ethereum stokluyor----

Balinalar Ethereum stokluyor

Balinalar Ethereum stokluyor
27 Temmuz 2021 - 08:55 www.finansgundem.com

Borsa dışı en büyük 10 Ethereum adresinin toplam birikimi, 21,3 milyon Ether'e ulaştı. Bu sayı, Ether'in piyasaya sürüldüğü 2015 yılından beri görülen en büyük seviyeyi temsil ediyor.

Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin Ether (ETH), CoinMarketCap verilerine göre 12 Mayıs'ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.362 dolara ulaştıktan sonra, piyasa genelinde yaşanan düzeltmeyle birlikte değerinin yarısından fazlasını kaybetti.

Son üç haftayı 2.150 doların altında geçiren Ether, geçtiğimiz 24 saatte Bitcoin'in (BTC) yakaladığı yükseliş ivmesiyle birlikte yüzde 9 fırladı ve 2.340 dolara yükseldi. Büyük yatırımcılar ise, bu süreyi birikimlerini artırarak geçirmiş gibi gözüküyor.

Zincir üstü analiz kaynağı Santiment, 25 Temmuz tarihli Twitter gönderisinde en büyük Ethereum balinalarının birikimlerine dair veriler paylaştı. Verilere göre, borsa dışı en büyük 10 Ethereum adresinin toplam birikimi 21,3 milyon Ether'e ulaştı. Bu sayı, Ether'in piyasaya sürüldüğü 2015 yılından beri görülen en büyük seviyeyi temsil ediyor.

Diğer yandan, borsalardaki en büyük 10 Ethereum adresinin ETH birikimleri ise, 2015 yılından beri görülen en düşük seviye olan 4,66 milyona geriledi.Balinalar ve kurumsal yatırımcılar gibi büyük yatırımcılar, birikimlerini genellikle borsalar yerine soğuk depolamada tutmayı tercih ediyor. Bu türden yatırımcılar, çoğunlukla satış yapma planları olduğu zaman birikimlerini borsada tutuyor.

Bu nedenle, borsa dışı adreslerin ETH birikimlerinde görülen rekor artış, yatırımcıların uzun vadeli düşündüğünü ve yakın zamanda satış yapmayı planlamadıklarını yansıtıyor.

Ethereum'un önümüzdeki ay gerçekleştirilmesi planlanan London güncellemesi, piyasadaki yükseliş beklentisini artırıyor. 25 Haziran'da Ropsten testnet üzerinde başlatılan ve Ethereum Improvement Proposal (EIP) 1559'u içeren güncellemenin, işlem ücreti mekanizmasını değiştirerek gas masrafını önemli ölçüde azaltması, ayrıca hisse ispatı mutabakatını devreye sokarak enerji tüketimini de düşürmesi bekleniyor.

Ether, haber yayın saati itibarıyla 2.355 dolardan işlem görüyor.

Küresel ekonomi için en büyük risk enflasyon değil

 

Elon Musk Bitcoin portföyünü korudu

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)