BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaFinans KulisAkbank “Code: Parasal Konular” hackathonu tamamlandı----

Akbank “Code: Parasal Konular” hackathonu tamamlandı

Akbank “Code: Parasal Konular” hackathonu tamamlandı
03 Ekim 2017 - 14:14 www.finansgundem.com

Akbank’ın dijital ödemeler, harcama, gelir yönetimi ve tasarruf alanlarında bireysel müşterilerin ihtiyaçlarına odaklanan hackathonu “Code: Parasal Konular” tamamlandı

Dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden ve yakaladığı fırsatları hızlıca değerlendirerek Türkiye’nin en iyi bankacılık çözümlerine dönüştüren Akbank, yaptığı yatırımlarla geleceğin bankacılık anlayışını bugüne taşımayı sürdürüyor. Akbank Direkt Bankacılık’ın yeni yapılanması Akbank LAB İnovasyon Merkezi ve Akbank Bireysel Bankacılık iş birliğiyle 29 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen  “Code: Parasal Konular”  hackathonunda, 140’tan fazla grup ve bireysel başvuru arasından seçilen 30 ekip 48 saat boyunca kıyasıya yarıştı. 

“Code: Parasal Konular”da, yarışmacılar harcamalardan tasarrufa, alışverişten birikime, gelir yönetiminden gelecek planına tüm bireysel bankacılık ihtiyaçlarını karşılayacak yeni dijital çözümler üzerine çalıştı. Akbank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Arif İsfendiyaroğlu ve Direkt Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Tolga Ulutaş’ın yanı sıra Mastercard Türkiye ve Azerbeycan Genel Müdürü Yasemin Bedir, Doğuş Teknoloji Genel Müdürü İlker Kuruöz, Bilişim ve Teknoloji yazarı ve gazeteci Serdar Kuzuloğlu, BKM Genel Müdürü Soner Canko, İyzico Teknoloji Direktörü Hakan Erdoğan, Fintech İstanbul ve Startupswatch kurucu ortağı İhsan Elgin, Google Ülke Direktörü Bülent Hiçsönmez ve Boğaziçi Üniveritesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Oğuzhan Aygören’den oluşan jüri tarafından dereceye girenlerin belirlendiği  yarışmada 30 bin TL tutarındaki birincilik ödülünü Türerkan İnce, Tuğkan Kibar ve Ayberk Adsız’dan oluşan “Bam Bam Bam” ekibi kazandı. Melih Efeoğlu, Hasbi Sevinç ve Tahsincan Baldırcı “HMTC” ekibi ve  Özer Batu Kargılı, Semih Aslan Sağlamol ve Beliz Yavaş’tan oluşan “BSBTECH” ekipleri ise başarı ödülü olarak 15’er bin TL kazandı.

  “Hackathon’un yaratıcı gücüne inanıyoruz”

Akbank Bireysel Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Arif İsfendiyaroğlu, “İçinde bulunduğumuz çağda müşterilerimizin beklenti ve gereksinimleri her zaman olduğundan daha hızlı bir şekilde değişiyor. Müşterilerimiz artık bankasının kendisini tanımasını, tüm işlemleri en kolay, en hızlı şekilde sunmasını ve 24 saat erişilebilir olmasını temel nitelikler olarak görüyor. Akbank olarak bu değişen gereksinimleri önde gelen dijital çözümlerle karşılamak için çalışıyoruz. Bunun için de hackathonun yaratıcı gücüne inanıyoruz” dedi.

 “Değişen teknolojileri yakından takip ediyoruz”

Tüm dünyada yeni bir inovasyon platform olarak kullanılan ve yeniliğin itici gücü olarak görülen Hackathonun yarattığı rekabetçi ortam sayesinde ortaya çıkacak fikirlerin Akbank için çok değerli olduğunu söyleyen Akbank Direkt Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tolga Ulutaş, bu çalışmalar sayesinde değişen teknolojiye hızlı şekilde adapte olabilen, müşterilerine verdiği hizmet çeşitliliğini canlı tutan Akbank’ın, Türkiye’nin öncü bankası olmayı sürdüreceğini vurguladı. 

“Akbank LAB: Akbank İnovasyon Merkezi ”

2017 başında global danışmanlar öncülüğünde Direkt Bankacılık iş birimi altında kurulan Akbank LAB, Dünya’daki gelişmeleri yakından takip ederek, Akbank’ın Türkiye ve Dünya’da öncü adımlar atabilmesi için baştan sona destek veren yepyeni bir organizasyon.  İnovatif fikirlerin bulunmasından, geliştirilmesine ve iş ortaklıklarının kurulmasına kadar yeniliklerin bankaya kazandırılması sürecinde bir çok alanda aktif rol alıyor. Akbank Lab Hackhathonu yeni fikirlerin Akbank’a kazandırılmasında vazgeçilmez bir parça olarak görüyor, bundan sonra da farklı alanlarda hackathonlar düzenlemeye devam edecek.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)