Foto GaleriGündemÇin'deki tecrit merkezi ilk kez görüntülendi: Korku filmi gibi!

Çin'deki tecrit merkezi ilk kez görüntülendi: Korku filmi gibi!

4 / 9 Çin'deki tecrit merkezi ilk kez görüntülendi: Korku filmi gibi!
04 Kasım 2022 - 10:24

SOKAK BAŞLARINDA TEST YAPILIYOR

Çin’de PCR testi neredeyse günlük bir ritüel ve birçok sokak köşesinde test kabinleri oldukça yaygın. Ülkenin iki büyük uygulaması olan Alipay veya WeChat kullanılarak, her kişinin en son test sonuçlarına bir QR koda bağlanıyor. Herhangi bir yere girmek için kodun taranması ve böylece konumun izlenmesi gerekiyor. Yeşil, giriş yapılabileceği; kırmızı, bir sorun olduğu anlamına geliyor.

“Sıfır Kovid” olarak bilinen bu yaklaşım, virüsün maksimum düzeyde bastırılması için alınan önlemlerden biri. Bir vaka tespit edilir edilmez virüsün bulaşmasını durdurmak için temaslı izleme, sürekli test yapmak, sınır karantinası ve kapanmalar kullanılıyor. Ayrıca Çin’de birkaç çeşit karantina var. Evde, otelde, hastanede ve yakın temaslı karantina… Yakın temaslılar ayrı bir tesiste karantinaya alınıyorlar. Thomas Hale da nereye gittiğini bilmediği sırada bir tesiste 10 günlük sürecek karantinaya alınıyordu.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri
BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster