BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkMoody's'ten Avrupa bankaları açıklaması----

Moody's'ten Avrupa bankaları açıklaması

Moody's'ten Avrupa bankaları açıklaması
22 Mart 2023 - 12:07 www.finansgundem.com

Bankacılık sektörü 2 hafta önce ABD'de başlayan iflaslar ile sarsıldı. Moody's Credit Suisse'in UBS tarafından satın alınmasına neden olan sıkıntılar sonrası Avrupa bankalarına ilişkin olumlu görüş paylaştı.

Bankacılık sektöründe iki haftadır devam eden sorunlar piyasalar tarafından yakından takip ediliyor. 8 Mart tarihinde ABD’de başlayan finansal kargaşa Avrupa’ya sıçrarken bu durumun küresel bankacılık sistemini etkileyeceğinden endişe ediliyor.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's tarafından yayımlanan raporda Avrupa'nın önde gelen bankalarının Credit Suisse'in UBS'e satılmasına neden olan türde bir sıkıntıyla karşı karşıya kalmayacağı belirtildi.

Bloomberght'te yer alan habere göre, raporda Deutsche Bank ve BNP Paribas'ın da aralarında olduğu 11 büyük bankadan hiçbirinin kredi profilinde mevduat kaybına yol açacak zayıflık olmadığı belirtildi.

Küresel piyasalarda geçen haftalarda ABD'de başlayan bankacılık krizinin ardından Avrupa'da da Credit Suisse paniği yaşanmıştı. İsviçre'nin en büyük bankası UBS, kriz yaşayan Credit Suisse'i satın almıştı. Yaşanan kriz nedeniyle Avrupa'da banka hisse ve tahvilleri sert biçimde dalgalanmıştı.

Michael Rohr öncülüğündeki analistler küresel finans sistemi için önemli olan 12 bankaya odaklı raporda "Derin ve maliyetli yapılandırma sürecine giren bankalar büyük oranda bu süreci tamamladı.
Avrupalı bankalar ABD'li bankalara kıyasla daha istikrarlı olacaktır." değerlendirmesini yaptı.

İsviçre'den bankacıları cezalandıran adım!

 

Küçük bankalar finansal kıyamete sürükleyebilir

 

Avrupa bankalarına rehavet uyarısı

 

Goldman'dan küçük bankalara uyarı

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)