BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaTeknolojiGoogle’ın çeviri gözlüğü dönüm noktası olacak----

Google’ın çeviri gözlüğü dönüm noktası olacak

Google’ın çeviri gözlüğü dönüm noktası olacak
24 Mayıs 2022 - 08:24 www.finansgundem.com

Google, simultane çeviri için gözlük geliştiriyor


Google, kişiyle yapılan herhangi bir konuşma sırasında kullanıcının görebileceği biçimde diğer dillerden yapılan çevirileri görüntüleyebilen yeni bir gözlüğün deneme modelini tanıttı.

Şirket, çok kısa bir süre içinde dünyadaki internet kullanıcılarının, internete bağlı bir akıllı telefonun kamerasını herhangi bir şeye yönelterek istedikleri herhangi bir bilgiyi arayabileceğini söyledi. Google'ın bildirdiğine göre, herhangi bir yiyeceğin sadece bir resmi, kullanıcının yakınında bu yemeğin bulunduğu tüm iyi restoranları bulmak için yeterli olacak. En sağlıklılarının hangisi olduğunu görmek için akıllı telefon kameranızı herhangi bir mağazadaki kraker raflarına da çevirebilirsiniz.

Google, uzun vadeli vizyonunun bir parçası olarak, yazılı çevirileri otomatik olarak görüntüleyebilen akıllı gözlükler geliştiriyor. Google bu teknolojiye "metinsel simultane çeviri" adını verdi. Şarku’l Avsat’ın şirketten edindiği bilgiye göre bu gözlüklerin pil ömrünün ne kadar olduğu gibi, daha fazla teknik detayını açıklamadı. Aynı zamanda yeni gözlük, camlarının dışarıdan biraz daha büyük olmaları dışında geleneksel gözlüklere benziyor.

Gözlüğün sağladığı dijital içeriği ister doğrudan bir ekranda ister kullanıcının görüş açısında olsun, harici bir ortama entegre etme teknolojisine artırılmış gerçeklik (AR) olarak biliniyor. Apple ve Facebook gibi diğer şirketlerin de artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanarak akıllı gözlükler geliştirdiği biliniyor. Birkaç yıl önce Alman Bosch şirketi, gideceği yere ulaşmasına yardımcı olmak için kullanıcının gözünün önünde yön okları gösteren yeni bir gözlüğün test modelini sunmuştu.

Göz tansiyonunu yenebilecek gözlükler üretildi

 

Yeni bir göz damlası milyonlarca kişiyi gözlük takmaktan kurtarabilir

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)