BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaÖdeme SistemleriBitcoin konseyi kurdular, Musk'ı dahil etmediler----

Bitcoin konseyi kurdular, Musk'ı dahil etmediler

Bitcoin konseyi kurdular, Musk'ı dahil etmediler
11 Haziran 2021 - 14:35 www.finansgundem.com

MicroStrategy CEO'su Michael Saylor, Bitcoin ve blockchain eğitimini amaçlayan konseye başkanlık edecek.

Bitcoin (BTC) madenciliğinin doğaya yaptığı etki üzerine tartışmalar artarken Bitcoin Mining Council isimli madencilik konseyihayata geçti.

Bitcoin Madencilik Konseyi, "ağa ve temel ilkelerine bağlı Bitcoin madencilerinin bir araya geldiği gönüllülük esasına dayalı açık bir forum" olarak tanımlanıyor. Resmi web sitesine göre; şeffaflığı ön plana çıkarmak, en iyi uygulamaları desteklemek ve Bitcoin eğitimini teşvik etmek gibi amaçlara sahip.

Bitcoin (BTC) madenciliğinin doğaya yaptığı etki üzerine tartışmalar artarken Bitcoin Mining Council isimli madencilik konsey ihayata geçti.

Bitcoin Madencilik Konseyi, "ağa ve temel ilkelerine bağlı Bitcoin madencilerinin bir araya geldiği gönüllülük esasına dayalı açık bir forum" olarak tanımlanıyor. Resmi web sitesine göre; şeffaflığı ön plana çıkarmak, en iyi uygulamaları desteklemek ve Bitcoin eğitimini teşvik etmek gibi amaçlara sahip.

Organizasyon, enerji bilincine sahip Kuzey Amerika Bitcoin madencilik şirketlerinden oluşuyor. İlk olarak Elon Musk tarafından mayıs ayı sonlarında bir tweet ile önerilen konseyin, milyarder iş adamıyla bağlantısı olmadığı açıklandı. Site bu noktanın altını çizmek için elinden geleni yapıyor:

Elon Musk'ın BMC üzerinde bir rolü yok. Bitcoin madenciliğini tartışmak için bir grup Kuzey Amerika şirketiyle yapılan bir eğitim çağrısına katılmaktan ötesi söz konusu değil.

Kurucu üyeler arasında MicroStrategy'nin yanı sıra yatırım yönetimi firması Galaxy Digital, blockchain madencilik şirketi Argo, blockchain teknoloji firması Hive ve Bitcoin madencilik şirketi Riot yer alıyor. Kurucu üyeler tüm işletme maliyetlerini karşılayacak. Dünyanın her yerinden Bitcoin madencisini konseye katılmaya davet ediyorlar.

Madencilik için enerji kullanımı konusundaki şeffaflığın önemli olduğuna inanıyoruz. Araştırma ve eğitim için enerji harcamalarını ve hash oranlarını gönüllü olarak paylaşmayı kabul ediyoruz.

BMC, madencilik eğilimlerini analiz etmek, sektör araştırmacılarıyla ortak hareket etmek, eğitim amaçlı veri toplamak ve Kuzey Amerika BTC madencilik sektöründeki büyümeyi teşvik etmek için üç ayda bir toplantı yapacak.

Grup, Bitcoin ağının tamamen bağımsız olduğunu ve merkeziyetsiz yapısını bozma gibi bir niyetlerinin olmadığını doğruladı.

Bitcoin'in merkeziyetsiz yapısını veya temel ilkelerini değiştirmeye çalışmıyoruz. Bunun yerine Bitcoin ve madenciliği hakkında farkındalık oluşturmak için çalışıyoruz.

Konsey, Bitcoin'in enerji kullanımının kusur değil, muazzam ağ güvenliği sağlayan bir özellik olduğuna inandığını ekledi. Küresel madencilik operasyonlarındaki enerji tüketimi, Elon Musk'ın çevre konusundaki yorumlarının ardından önemli bir konu başlığı haline geldi.

Hollanda'da Bitcoin yasaklanacak mı?

Hedge fonların Bitcoin’den çıkışı yatırımcılar için fırsat

Bitcoin'de dalgalanma devam ediyor

Kripto paralar hafta sonları neden düşüyor?

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)