BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaSigorta - BES ve HayatAviva Sigorta küçülme kararı aldı----

Aviva Sigorta küçülme kararı aldı

Aviva Sigorta küçülme kararı aldı
21 Ocak 2021 - 17:05 www.finansgundem.com

Aviva Sigorta esnek çalışmaya ağırlık verirken, ofislerini kapatıyor. Şirketten yapılan açıklamada, kimsenin işini kaybetmeyeceği söylendi

FINANSGUNDEM.COM - DIŞ HABERLER SERVİSİ

Sigorta şirketi Aviva İngiltere’de bulunan üç ofisini kapatıyor ve esnek çalışma sistemine ağırlık verme amacıyla diğer ofislerinde de küçülme yoluna gidiyor. FTSE 100’de listelenen şirket, Mart ayı sonunda Norwich Broadland Business Park’taki iki ofisini ve York’ta bulunan bir ofisini kapatmayı planlıyor.

Ancak şirket İngiltere’deki 14 ofis lokasyonun hiçbirinden ayrılmayacak. Norwich ve York’ta ise şehir merkezlerinde bir ofis kalacak. Aynı zamanda, şirketten yapılan açıklamada hiçbir çalışanın işini kaybetmeyeceği de söylendi. Şirket Broadland’de 1,500 çalışana ev sahipliği yapan ofisine yeni bir kiracı arıyor. 

Insurance Age’in haberine göre, şirket İngiltere’de bulunan 16,000 çalışanının, tercih ettikleri takdirde ofisten çalışabilmesini hedefliyor. Ancak birçok çalışanın ofise haftada en az bir gün ve dönüşümlü olarak gelmesini bekliyor. Sigorta şirketi daha esnek bir çalışma ortamı yaratma planlarının “bir süredir” gündemde olduğunu ve süreçte çalışanlara danışıldığını söyledi.

Ancak geçiş süreci korona virüs pandemisinin ortaya çıkmasıyla hızlandı. Aviva’dan yapılan açıklamada, “ofis alanlarımızı kullanma şeklimiz önemli ölçüde değişiyor. Çalışanlarımız yeni ve esnek bir sistemde çalışmaya başlarken, ofislerimizin de yaratıcılık ve işbirliğini teşvik eder nitelikte olmasını istiyoruz. Amacımız, çalışanlarımız için daha canlı, ilham verici ve esnek çalışma alanları oluşturmak” dendi.

Açıklamada, “bazı bölgelerdeki ofis alanlarımızı birleştiriyoruz ve bazılarında ofis alanlarını küçültüyoruz. Ancak varlığımızı sürdürdüğümüz hiçbir şehri terk etmiyoruz” ifadesi kullanıldı. Devamında, “bundan sonraki adımlar çalışanlarımızla bu yeni lokasyonlarda çalışmaya devam etmek ve ihtiyaçlarına uygun bir çalışma ortamı yaratmak olacak” açıklamasında bulunuldu.

Joe Biden’ın ekonomi için 4 planı

 

Ekonomistlerden faiz kararında 'iletişim' vurgusu

 

OECD İstanbul Merkezi yarın açılacak

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)