BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaFinans KulisTürk lojistik devi Ekol Belçika'da: 40 hektarlık projeyi hayata geçiriyor----

Türk lojistik devi Ekol Belçika'da: 40 hektarlık projeyi hayata geçiriyor

Türk lojistik devi Ekol Belçika'da: 40 hektarlık projeyi hayata geçiriyor
25 Temmuz 2019 - 20:45 www.finansgundem.com

Ekol Lojistik ve Belçikalı Transuniverse Forwarding, Kuzey Deniz Limanı'nda mega multimodal bir alan inşa edecek. Gent kentindeki proje 40 hektarlık bir alana kurulacak

CÖMERT YILDIZ / FINANSGUNDEM.COM

Türkiye’nin en önemli taşımacılık şirketlerinden Ekol Lojistik, Avrupa’nın ticaret kapılarından birinde önemli bir projeye imza atıyor. Ekol Lojistik, Belçika’nın çıkış kapısı olarak bilinen Gent kentindeki Norht Sea Port’ta (Kuzey Denizi Limanı) Avrupalı dev bir şirketle önemli bir anlaşmaya gitti. Ekol Lojistik ve Belçikalı Transuniverse Forwarding, Kuzey Deniz Limanı'nda mega multimodal bir alan inşa edecek. Gent kentindeki proje 40 hektarlık bir alana kurulacak.

Çapraz yerleştirme platformu için 10 hektar, ray terminali için 20 hektar, Ro-Ro terminali için 10 hektar olaca projeyi geliştirmek için iki şirket de ön anlaşmayı imzaladı.

İki şirket böylece Akdeniz, Doğu Avrupa ve Kuzey Batı Avrupa arasındaki mal akışları için intermodal bir merkezi hayata geçirmiş olacak.

2021 SONUNA KADAR HAYATA GEÇECEK

Transuniverse Forwarding Group'un başkanı Frank Adins, “10 hektarlık bir alana 20 bin metrekarelik yeni bir çapraz yükleme merkezi kurma niyetindeyiz. Mevcut planlara göre, yeni proje 2021 sonunda faaliyete geçecek” dedi. North Sea Port’un CEO’su Denizi Limanı CEO'su Daan Schalck ise "Liman, şirketleri demiryolu ve su yolu taşımacılığı gibi sürdürülebilir ulaştırma modlarından daha fazla yararlanmaya teşvik ediyor" diye konuştu.

Transuniverse, Gent'te haftada yaklaşık 100 kamyon ve intermodal konteyner kullanıyor. Yeni tesisler sayesinde, şirket faaliyetleri beş yıl içinde ikiye katlamayı bekliyor. Terminal 2 milyon ton mal nakledecek. İki Ro-Ro limanı, 48 tren ve 5.500 araçla Ekol, Avrupa'da malların taşınması, depolanması ve aktarılmasını sağlar. Ekol, 15 ülkede 85'ten fazla bölgede çalışıyor.  

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • EDA ACIELMA01 Ocak 2021 12:25

    Ben Türkiyeden ev eşyası aldım dòrt ayda geldi ne bilmiyorum bir şeyler yakalamışlar gümrükten geçmedi türkiyeye tekrar gönderildi Tır bir ayın sonunda geldi tekrar ama bizim eşyalar ya kayıp ya hasarlı Mustafa Taşçı isimli Ekolde Tır sahibi bir şahıstı hakkımı helal etmiyorum

  • Kaan İnanç19 Ağustos 2019 13:11

    İlk başta personellerinin maaşını zamanında ödesinler.

  • Mesut AFŞİN 27 Temmuz 2019 01:02

    Böyle güzel haberleri Televizyon dan da duymak istiyoruz, Emeği geçen herkese teşekkürler. ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN İNŞALLAH.