BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkŞekerbank’tan esnaf ve işletmeler önemli destek----

Şekerbank’tan esnaf ve işletmeler önemli destek

Şekerbank’tan esnaf ve işletmeler önemli destek
07 Mayıs 2020 - 12:42 www.finansgundem.com

Şekerbank, esnaf ve işletmeler için 3 ay ödemesiz krediye yılda bir taksit erteleme imkanı sunuyor.

Şekerbank, korona virüs salgınına karşı esnaf ve işletmelerin nakit akışlarını desteklemek amacıyla, 3 ay ödemesiz dönemli krediye yılda bir kez taksit erteleme imkânı sunuyor. Banka “Esnafım Paketi”’ ile 0.79’dan başlayan faiz oranları sunarken, esnaf ve işletmelerin 50 bin TL’ye kadar nakit ihtiyaçlarını karşılıyor. Şekerbank, paket kapsamında esnek ödeme seçeneklerinin yanı sıra kredi kartı ile banka kartını birleştirdiği sektörde bir ilk olan “Üreten Kart” ürününü de bir yıl boyunca esnaf ve işletmelere ücretsiz veriyor.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’yi de etkilemeye devam eden koronavirüs salgını ile mücadelede ekonomiye desteğini sürdüren Şekerbank, bu kez esnaf ve işletmelerin yanında yer alıyor. Banka, korona virüs salgını sürecinde nakit akışı etkilenen tüm esnaf ve işletmelere uygun faiz oranları, taksit erteleme ve esnek ödeme seçeneklerinin yer aldığı “Esnafım Paketi”ni sunuyor.

YILDA BİR KEZ TAKSİT ERTELEME İMKÂNI…

Şekerbank, “Esnafım Paketi” ile esnaf ve işletmelerin 45.000 TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarını yüzde 0.79’dan başlayan Faiz oranlarıyla karşılıyor. 3 aya kadar ödemesiz dönem seçeneğinin bulunduğu kredi kapsamında, ödemelerini düzenli yapan esnaf ve işletmelere yılda bir kez olmak üzere taksit erteleme imkânı sunuluyor. “Esnafım Paketi” içerisinde ayrıca 3 ayda bir taksit ödeme seçeneği de yer alıyor.

“ÜRETEN KART” ÜCRETSİZ!

Şekerbank, “Esnafım Paketi” ile esnaf ve işletmelere nakit desteğinin yanı sıra Türkiye ve Avrupa’da ilk kez kredi kartı ve banka kartını birleştirdiği ürünü “Üreten Kart”ı 5.000 TL limit ile bir yıl boyunca ücretsiz sunuyor. Esnaf ve işletme sahipleri, “Üreten Kart” ile tüm şirket harcamalarını gerçekleştirirken, aynı zamanda şubeye gitmeden ATM’den kredi başvurusu yapabiliyor, kredi tutarını da ATM’den çekebiliyor.

TUĞBAY KUMOĞLU: 66 YILDIR ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ

Şekerbank Perakende ve Tarım Bankacılığı Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Tuğbay Kumoğlu konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Korona virüs salgınının sosyal ve ekonomik hayata etkisi sürerken, dünya genelinde bu süreçten en çok etkilenen segment, küçük işletmeler ve esnaf oldu. Şekerbank olarak esnafımızın dükkânının bereketini korumak için 66 yıldır olduğu gibi bu olağanüstü günlerde de onların yanında yer alıyoruz. Sorumlu bankacılık anlayışımızla içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde müşterilerimizi ve ekonomimizi desteklemek için çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. KOBİ’ler, sağlık çalışanları ve eczacılar için ürettiğimiz paketlerin ardından esnaf ve işletme sahibi müşterilerimiz için geliştirdiğimiz ‘Esnafım Paketi’ni sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Her koşulda müşterilerimizin ve tüm toplumun yanında olmaya devam edeceğiz.”

Merkez, repo ihalesiyle piyasaya 20 milyar lira verdi

Küresel ekonomide durgunluk yıl sonunda bitecek

TL bulamayınca temerrüde düştüler

DenizBank'a EBRD'den 175 milyon dolar kaynak

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)