BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaFinans KulisOğuz Kayhan Türkiye Finans'tan ayrıldı----

Oğuz Kayhan Türkiye Finans'tan ayrıldı

Oğuz Kayhan Türkiye Finans'tan ayrıldı
15 Ocak 2016 - 20:23 www.finansgundem.com

​Türkiye Finans Yönetim Kurulu Üyesi başarılı bankacı Oğuz Kayhan bankadaki görevini bıraktı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun kurucuları arasında yer alan bankacılık sektörünün önemli isimlerinden Oğuz Kayhan, Türkiye Finans ile yollarını ayırdı.
BDDK'daki görevinden sonra Ziraat Bankası'nda uzun yıllar yönetim kurulu üyeliği yapan Kayhan, Eylül 2012'den itibaren Türkiye Finans Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktaydı.

Türkiye'nin son yıllarda yetişen başarılı bankacıları arasında gösterilen ve bir ara ismi BDDK başkanlığı için geçen Kayhan'ın kariyerine yine finans sektöründe devam etmesi bekleniyor.

OĞUZ KAYHAN KİMDİR?

Oğuz Kayhan kariyerine 1987 yılında Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı'nda Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı göreviyle başladı. 1998-2001 yılları arasında Bankalar Yeminli Murakıpları Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Kayhan, bu dönemde 9 ay süre ile Bankalar Yeminli Murakıpları Kurulu Başkanlığı görevini vekâleten yürüttü. 2001-2007 yılları arasında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nda muhtelif dairelerde Daire Başkanı olarak görev yaptı. 2007-2012 yılları arasında Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Üyesi ve Denetim Komitesi Üyesi görevini yürüten Kayhan, bu dönemde Ziraat Bankası’nın yurtdışı ve yurtiçindeki çeşitli iştiraklerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yaptı. Ziraat Bankası görevine ek olarak, Temmuz 2011-Mart 2012 tarihleri arasında Arap-Türk Bankası’nda da Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürüttü. Kayhan, Eylül 2012 itibarıyla Türkiye Finans Katılım Bankası’nın Yönetim Kurulu Üyeliğine atandı. Ocak 2016 itibariyle Türkiye Finans'taki görevinden ayrıldı.
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olan Oğuz Kayhan, Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Muhasebe-Finansman Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans programını tamamladı ve halen Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı’nda doktora eğitimini sürdürmektedir. 1966 yılında Denizli’de doğan Oğuz Kayhan, evli ve bir çocuk babasıdır.