BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaFinans KulisMahfi Eğilmez Altınbaş Üniversitesi’nde----

Mahfi Eğilmez Altınbaş Üniversitesi’nde

Mahfi Eğilmez Altınbaş Üniversitesi’nde
20 Temmuz 2018 - 17:40 www.finansgundem.com

Ekonominin duayen ismi Mahfi Eğilmez Altınbaş Üniversitesi’nin akademik kadrosuna katıldı.

FINANSGUNDEM.COM - KULİS HABER

Eski Hazine Müsteşarı, Dünya Bankası ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası guvernörü, ekonominin duayen ismi Mahfi Eğilmez, AItınbaş Üniversitesi’ni akademik ordusuna katıldı.

Ekranda sadece güne damgasını vuran içeriğiyle değil esprileriyle de geniş bir izleyici kitlesi yakalayan “Ekodiyolog” programının 4 konuşmacısından biri olan Mahfi Eğilmez, geçtiğimiz ay, sürpriz bir şekilde sabah saatlerinde ekonomi yorumu yaptığı NTV’den ayrıldı. Eğilmez aynı zamanda uzun yıllardır Doğuş Grubu’nun ekonomi danışmanlığını da yürütüyordu.

Ayrılığın ardından kısa bir süre sonra Mahfi Eğilmez'in adı bu kez eğitim dünyasında ortaya çıktı. Eğilmez akademik hayatına Altınbaş Üniversitesi’ni de ekledi. Kadir Has’da öğretim üyeliği yapan Mahfi Eğilmez, şimdi öğretim üyesi olarak Altınbaşlı gençlere uzmanı olduğu alanlarda ders verecek, birikimlerini ve derin tecrübelerini paylaşacak. Eğilmez, “Kendime Yazılar” bloğunda ekonomi gündemine ait görüşlerini kaleme alıyor.

MAHFİ EĞİLMEZ HAKKINDA

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni (iktisat ve maliye bölümü) bitirdi. Doktorayı Gazi Üniversitesi’nden ‘Kamu İktisadi Teşebbüslerinin Finansmanı’ başlıklı tezini savunarak aldı.

Maliye Müfettiş Muavini olarak kamu hizmetinde başladı Maliye Müfettişi, Maliye Başmüfettişi, Gelirler Genel Müdür Yardımcısı (tedvir), Hazine Genel Sekreterliği Daire Başkanı, Genel Müdür Yardımcısı, Washington Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müşaviri, Kamu Finansmanı Genel Müdürü, Hazine Müsteşar Yardımcısı, Washington Büyükelçiliği Ekonomi Ticaret Başmüşaviri olarak görev yaptı. 1997 yılının Temmuz ayında Hazine Müsteşarı olarak atandı, aynı yılın Aralık ayında bu görevden istifa ederek kamu görevinden ayrıldı. Hazine’de görev yaptığım dönemlerde Temsan (Türkiye Elektromekanik Sanayii A.Ş.), TEK (Türkiye Elektrik Kurumu) yönetim kurulu üyeliklerinde, YÖK (Yüksek Öğretim Kurumu) üyeliğinde, Dünya Bankası ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası guvernör vekilliği ve guvernörlüğünde bulundu.

Kamu kesiminden ayrıldıktan sonra özel kesimde, çeşitli kuruluşlarda yönetim kurulu danışmanlığı, yönetim kurulu başkanlığı ve üyeliği yaptı. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde on yıl öğretim görevlisi olarak ders verdi. Yeni Yüzyıl ve Radikal Gazetelerinde, aylık CNBCe Business dergisinde köşe yazıları yazdı, CBNCe televizyonunda ekonomi danışmanı ve yorumcusu olarak çalıştı.

Eğilmez Kadir Has Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak ders veriyor.

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)