BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkKur korumalı mevduata faiz tavanı düzenlemesi----

Kur korumalı mevduata faiz tavanı düzenlemesi

Kur korumalı mevduata faiz tavanı düzenlemesi
31 Mart 2023 - 02:03 www.finansgundem.com

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre Hazine destekli Kur Korumalı Mevduat hesaplarında faiz tavanı kaldırıldı. KKM’lerde asgari faiz oranı politika faiz oranında olacak, üst sınırı banka belirleyecek.


Hazine destekli Türk Lirası KKM hesaplarında faiz tavanı kaldırıldı. KKM’lerde asgari faiz oranı politika Faiz oranında olacak, üst sınırı banka belirleyecek.

Resmi Gazete’de yer alan açıklamada şu ifadelere yer verildi,

“23/2/2022 tarihli ve 5206 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile yürürlüğe konulan Mevduat ve Katılma Hesaplarının Kur Artışlarına Karşı Desteklenmesine İlişkin Kararın 5’inci maddesinin birinci ve ikinci fıkraları aşağıdaki şekilde değiştirilmiş, aynı maddenin üçüncü ve dördüncü fıkraları yürürlükten kaldırılmıştır.

(1) Bu Karar kapsamında destekten faydalanacak KKH’lere ilişkin faiz oranı ikinci fıkradaki asgari orandan az olmamak üzere bankalar ve yararlanıcılar arasında serbestçe belirlenir.

Katılım bankalarında açılacak KKH’lerin katılım bankacılığı esasları çerçevesinde belirlenecek kâr payı oranlarına uygun şekilde açılması gerekir.

(2) Mevduat bankalarının KKH’lere uygulayacağı asgari faiz oranı, TCMB tarafından belirlenen bir hafta vadeli repo ihale faiz oranıdır.

Bu Karar hükümlerini Hazine ve Maliye Bakanı yürütür.”

KKM’de yeni rekor

 

MB'den döviz kredisi olan şirketlere KKM düzenlemesi

 

KKM'nin bütçeye maliyeti belli oldu

 

Üst sınır kalktı KKM rekora uçtu

 

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • KKM VADE 32 GÜN OLMALI05 Nisan 2023 12:19

    KKM HESAPLARINDA GERÇEK KİŞLERE 32 GÜN VADE TANINIRSA ÇOK BÜUÜK BİR PARANIN BURAYA YÖNELECEĞİNİ DÖVİZİN VE BORSANIN DA DÜŞECEĞİNİ GÖRÜRÜZ.