BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaAraştırmaKöpeklerde insan yılı hesabı değişti! Çok daha çabuk olgunlaşıyor----

Köpeklerde insan yılı hesabı değişti! Çok daha çabuk olgunlaşıyor

Köpeklerde insan yılı hesabı değişti! Çok daha çabuk olgunlaşıyor
03 Temmuz 2020 - 09:26 www.finansgundem.com

ABD'de yapılan bir araştırma köpeklerin her 1 yaşının insanların 7 yaşına denk geldiği teorisinin yanlış olduğunu öne sürdü. Buna göre köpekler ilk yaşlarında daha çabuk olgunlaşıyor.

ABD’nin California Üniversitesi’nden araştırmacılar köpeklerle ilgili çarpıcı bir çalışma gerçekleştirdi. Her 1 köpek yaşının 7 insan yaşına denk geldiği teorisini ele alan uzmanlar labrador cinsi köpekleri mercek altına aldı.

Köpeklerin genomlarındaki metil grupları inceleyen uzmanlar, ilk birkaç yıldaki gelişimin sanılandan daha hızlı olduğu sonucuna vardı.

Köpeklerdeki ilk 7 haftanın insanlardaki 9 ayla kıyaslanabileceği, bu dönemde hem köpeklerde hem de insanlarda süt dişlerinin çıktığı belirtildi.

Hız sabit değil

Guardian’da yer alan habere göre 1 yaşındaki bir köpeğin gelişiminin 30 insan yaşına denk olduğu vurgulandı. Ancak bu olgunlaşma hızı da sabit değil.

Gelişimin zamanla yavaşladığına dikkat çeken uzmanlar, 4 yaşına gelen köpeğin 54 insan yaşına ulaşmış olduğunu ifade etti.

14 yaşında bir köpeğin ise 70’li yaşlarındaki bir insanla eşit olduğu savunuldu.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)