BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaFinans Kulisİsveçli SCA ile ortaklık bitti, Yıldız, hisselerini geri alıyor----

İsveçli SCA ile ortaklık bitti, Yıldız, hisselerini geri alıyor

İsveçli SCA ile ortaklık bitti, Yıldız, hisselerini geri alıyor
20 Mayıs 2019 - 12:29 www.finansgundem.com

Essity Aktiebolag (publ) şirketinin SCA Yıldız Kağıt ve Kişisel Bakım Üretim A.Ş.’deki yüzde 50 hissesinin Yıldız Holding A.Ş. tarafından devralınması için Rekabet Kurumu’na başvuru yapıldı

CÖMERT YILDIZ – FINANSGUNDEM.COM

2011'de Yıldız Holding, kişisel bakım alanında faaliyet gösteren İsveçli SvenskaCellulosa Aktiebolaget (SCA) ile ortaklığa gitmişti. İşte o ortaklık sona eriyor ve Yıldız, hisselerini geri alıyor.  İşlemle ilgili resmi kurumlara başvuru yapıldı. Rekabet Kurumu'na yapılan başvuruda "Essity Aktiebolag (publ) şirketinin SCA Yıldız Kağıt ve Kişisel Bakım Üretim A.Ş.’deki yüzde 50 hissesinin Yıldız Holding A.Ş. tarafından devralınması akabinde, SCA Yıldız Kağıt ve Kişisel Bakım Üretim A.Ş.’nin Yıldız Holding A.Ş.’nin tek kontrolüne geçmesine…" bilgileri yer aldı. 

Yıldız Holding'in kişisel bakım markalarının üretiminden ve satışından sorumlu Komili Kağıt A.Ş.'nin yüzde 50'sine İsveçli şirket 77 milyon TL bedel karşılığında ortak olmuştu.

Türkiye'nin o dönem dördüncü büyük bebek bezi ve hijyenik ped üreticisi konumunda olan ve operasyonları içerisinde şampuan, duş jeli, sabun, ıslak havlu ve ıslak mendil gibi ürünler bulunan Komili, bu anlaşma sonrasında SCA ve Yıldız Holding ortaklığı altında üretim ve pazarlama faaliyetlerini sürdürüyordu.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)