BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaMakro Ekonomiİmalat sanayine destek paketi hazırlanıyor----

İmalat sanayine destek paketi hazırlanıyor

İmalat sanayine destek paketi hazırlanıyor
22 Şubat 2015 - 15:23 www.finansgundem.com

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık imalat sanayine yönelik yeni bir destek paketi hazırladıklarını söyledi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, imalat sanayine yönelik yeni bir destek paketi hazırladıklarını, çalışma bittiğinde Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kamuoyuna açıklanacağını belirtti.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Işık, 10. sektör toplantısını İstanbul Sanayi Odası'nda metal, makine ve elektrik-elektronik sanayicileriyle gerçekleştirdi. Toplantının kapanış konuşmasını yapan Işık, yapılan sektör toplantılarından somut sonuçlar çıkmaya başladığını belirtti.

Işık, daha önce makine üreticileriyle Bolu'da gerçekleştirilen çalıştaydan sonra makine ekipmanlarının teminat olarak kabul edilmesine yönelik çalışmanın bitirildiğini aktardı.

Makineye plaka uygulaması getirileceğini kaydeden Işık, sanayicinin kredi kullanırken elindeki makine-teçhizatı teminat olarak gösterebileceğini bildirdi.

Işık, ayrıca yakında başlatılacak bir uygulama ile yerli makine üreticilerinin ürünlerini satarken kendi kredi olanaklarını da müşteriye sunabilmelerine olanak sağlayacak yeni bir çalışmanın haberini verdi.

- Yeni destek paketi yolda 

İmalat sanayine yönelik yeni bir destek paketi hazırlığı içerisinde olduklarını belirten Işık, "İmalat sanayine yönelik yeni bir paket hazırlıyoruz, yerli üretim yapan imalat sanayinin desteklenmesi için sermayeye ulaşımdan, krediye erişimden istihdama kadar pek çok düzenlemelerin olacağı güçlü paket hazırlıyoruz, çalışma bittiğinde Başbakanımız Ahmet Davutoğlu kamuoyuna açıklayacak" ifadelerini kullandı.

Yüksek teknolojili üretim yapanların, Türkiye'nin neresinde olursa olsun 5. Bölge teşviklerinden faydalanacağını, üretimin OSB'lerde olması halinde ise 6. Bölge teşviklerinin geçerli olacağını anlatan Işık, buna ilişkin Bakanlar Kurulu kararının çıktığını kaydetti.

Işık, benzer uygulamanın orta-yüksek teknolojili üretim için de planlandığını ifade ederek, yerli üretimi desteklemek için seferber olduklarının altını çizdi.
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)