BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaÖdeme SistemleriEthereum, Bitcoin'i geçti mi?----

Ethereum, Bitcoin'i geçti mi?

Ethereum, Bitcoin'i geçti mi?
06 Temmuz 2021 - 15:58 www.finansgundem.com

Celsius Network CEO'su Alex Mashinsky, Ethereum ve Bitcoin arasında rollerin değiştiğini ileri sürdü.

Celsius Network CEO'su Alex Mashinsky'ye göre, piyasa değeri bakımından en büyük kripto para konumundaki Bitcoin (BTC), piyasa hakimiyetini şimdiden Ether'e (ETH) kaybetmeye başladı.

Pazartesi günü Kitco News ile gerçekleştirdiği röportajda Mashinsky, Ether'in "durumu tersine çevirdiğini" veya Ether'in dünyanın en değerli kripto para birimi olarak Bitcoin'i geçtiği hayali senaryonun gerçekleşmeye başladığını savundu.

Mashinsky, bahsini ettiği dönüşümün Celsius'ta zaten gerçekleştiğini söyledi. "Yaklaşık 17 milyar dolar mevduatı bulunan müşterinin kripto para birimlerini yönetiyoruz ve dolar cinsinden tutulan en büyük para birimi Ethereum" ifadesini kullandı.

Mashinsky ayrıca, Ether'in 2022 veya 2023'e kadar piyasa değeri açısından Bitcoin'i tamamen geride bırakacağını öngördü:

Roller zaten değişti. Celsius topluluğunun toplam varlığı bakımından Ethereum, Bitcoin'i dolar bazında çoktan geçti ve bence daha geniş bir piyasa, önümüzdeki birkaç yıl içinde bu akımı takip edecek. Bu değişimin daha geniş piyasada gerçeğe dönüştüğünü göreceğiz.

Mashinsky, fikrini desteklemek için Bitcoin ve Ether'in temel kullanım senaryoları durumları arasındaki farka vurgu yaptı. CEO'ya göre, Bitcoin'in birincil kullanım amacı değer saklama aracı olmasıyken, Ether'in ana kullanım senaryosu yield farming ve stake etme uygulamaları.

Mashinsky, "Yield farming, geniş kullanıcı tabanına sahip bir uygulama. Bu yüzden zamanla Ethereum'un Bitcoin'den daha geniş biçimde benimsendiğini göreceksiniz. Açıkçası her ikisi de istisnai uygulamalar ve istisnai blockchain yapıları. Her ikisinin de geniş bir şekilde benimsendiğini göreceğiz, sadece biri diğerini geçecek" dedi.

CoinMarketCap verilerine göre, bu yazı hazırlandığı sırada Bitcoin'in kripto para piyasasındaki payı ya da hakimiyeti yüzde 44,6 olarak hesaplanırken Ether'in oranı ise yüzde 18,5'ti.

Mashinsky, Ether'in Bitcoin'i değer açısından geçeceğini düşünen tek isim değil. Geçen hafta, Galaxy Digital'in kurucusu ve CEO'su Mike Novogratz da, Ether'in "bir gün en büyük kripto para birimi" olabileceğini söylemişti.

Bitcoin geliştirme sitesine siber saldırı

Çin, kripto paralara açtığı savaşı sürdürüyor

İsviçreli bankadan kripto para uyarısı

Milyarderlerin koin tweet'i

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)