BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaFinans KulisAziz Yıldırım'dan Ergun Özen'e bomba teklif----

Aziz Yıldırım'dan Ergun Özen'e bomba teklif

Aziz Yıldırım'dan Ergun Özen'e bomba teklif
28 Ağustos 2015 - 07:46 www.finansgundem.com

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Garanti Bankası Eski Genel Müdürü Ergun Özen'e Fenerbahçe Başkanlığı'nı teklif ettiğini söyledi

Fenerbahçe Kulübü Başkanı, Garanti Bankası Genel Müdürü Özen’e “Gel, başkan ol” çağrısı yaptığını açıkladı. Özen ise bu teklife “İlgilenmiyorum” cevabını verdi

Aziz Yıldırım'dan başarılı bankacıya başkanlık teklifi

Garanti Bankası’nda genel müdürlük gö-revini 2 Eylül’de Ali Fuat Erbil’e devretmeye hazırlanan Ergun Özen’e Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’dan sürpriz teklif geldiği ortaya çıktı.

Önceki gece bir televizyon kanalının spor programına konuk olan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Yıldırım sporun yanı sıra siyaset ve ekonomiden de ses getiren mesajlar verdi. Başkan, Doğuş Grubu’nun patronu Ferit Şahenk gibi koyu Fenerbahçeli olan Garanti Bankası Genel Müdürlüğü’n-den ayrılmaya hazırlanan Ergun Özen için de iş dünyasında da sürpriz ve şaşkınlıkla karşılanan bir açıklama yaptı.

BUNLAR DEĞERLİ İNSANLAR

Canlı yayına kulübün Sportif Direktörü Giuliano Terraneo ile birlikte katılan Yıldırım, Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen’e başkanlık teklif ettiğini açıkladı. Yandex’in sponsorluğu ile ilgili çalışmaların yapıldığı bir gün Özen’in kulübe geldiğini söyleyen Başkan Yıldırım, “Kızar şimdi söylüyorum diye belki. ‘Gel, emekli oluyorsun artık. Bu kulüpte görev yap. Başkan ol’ dedim. Bunlar değerli insanlar, böyle kişiler kulübün içinde olmalı” açıklamasında bulundu.

SAYGI DUYUYORUM

Sözcü, Yıldırım’ın bu açıklamaları üzerine bankacılık sektörünün duayen ismi Ergun Özen’i arayıp, “Fener’e başkan oluyormuşsunuz, doğru mu” diye sordu.

Başkan Yıldırım’ın bu sürpriz olarak nitelendirdiği açıklamalarından haberdar olduğunu belirten Özen, şunları söyledi:

“Yandex’le ilgili bir konu için kulübe uğramıştım. Orada dillendirilen bir konuydu. Aziz Bey’i çok severim, saygı duyuyorum. Ama başkanlıkla ilgilenmiyorum.”

Türkiye’de bankacılık sektörünün duayenlerinden Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, 15.5 yıldır sürdürdüğü genel müdürlük görevini önümüzdeki ay başında Ali Fuat Erbil’e bırakacak.

Özen, 2 Eylül’den sonra, Doğuş Grubu’nun sahibi Ferit Şahenk’in başkanlığını sürdürdüğü Garanti Bankası’nda yönetim kurulu üyesi olarak görevine devam edecek.
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)