BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaSigorta - BES ve HayatAXA o alanda artık sigorta ödemesi yapmayacak----

AXA o alanda artık sigorta ödemesi yapmayacak

AXA o alanda artık sigorta ödemesi yapmayacak
11 Mayıs 2021 - 11:41 www.finansgundem.com

Pandemi sürecinde artan saldırılar nedeniyle AXA, Fransa'daki fidye yazılımı ödemelerini karşılamayı bırakacak

Sigortacı AXA Siber suçlular tarafından fidye yazılımı ile hedef alındıktan sonra Fransa'da ödeme yapan kişilere geri ödeme yapmayı durduracağını söyledi.

Küresel sigorta şirketi Perşembe günü yaptığı açıklamada, fidye yazılımı saldırganlarına haraç ödemeleri için müşterileri kapsayan siber sigorta poliçeleri yazmayı bırakacağını söyledi.

Geçen yıl itibariyle, bazı fidye yazılımı saldırganları, ağları şifrelemeden ve kurbanlar ödeme yapmadıkça çevrimiçi olarak atmakla tehdit etmeden önce hassas verileri çalmaya başladı. Bu, fidye ödemeleri yaklaşık üç kat artarak ortalama 250 bin euroya yükseldi.

AXA, Fransa'nın ABD'den sonra dünyada en çok etkilenen ikinci ülke olduğu küresel fidye yazılımı salgınıyla ilgili geçen ay Paris'te düzenlenen Senato yuvarlak masa toplantısında Fransız adalet ve siber güvenlik yetkilileri tarafından yayınlanan endişelere yanıt olarak karar aldığını söyledi.

Siber güvenlik firması Emsisoft'a göre, geçen yıl Fransa'nın toplam zararı, fidye yazılımından işletmelere, hastanelere, okullara ve yerel yönetimlere 4,5 milyar eurodan fazla.

Siber suç savcısı Johanna Brousse'un duruşmada "Bugün çıkmamız gereken kelime, fidye yazılımıyla ilgili olarak ödeme yapmıyoruz ve ödemeyeceğimizdir" dedi.

Sigorta endüstrisi, fidye ödemelerini geri ödediği için son zamanlarda önemli eleştirilere maruz kaldı.
Emsisoft analisti Brett Callow AP'ye yaptığı açıklamada, AXA'nın kararının "akıllı" olduğunu belirterek, "Bu kısır döngüyü kırmanın tek yolu nakit akışını kesmek - ve fidye taleplerini geri ödemeyi bırakmak bunu pekala yapabilir."

Dev hacker saldırısının emtia fiyatlarına etkisi ne olacak?

ABD petrol şirketlerine Ruslar mı saldırdı?

 

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)