BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkYapı Kredi'den 500 milyon dolarlık ilk sürdürülebilir eurobond ihracı----

Yapı Kredi'den 500 milyon dolarlık ilk sürdürülebilir eurobond ihracı

Yapı Kredi'den 500 milyon dolarlık ilk sürdürülebilir eurobond ihracı
07 Eylül 2023 - 10:25 www.finansgundem.com

Yapı Kredi CEO’su Gökhan Erün, "500 milyon dolar tutarındaki ilk sürdürülebilir eurobond ihracımızla önemli bir adım daha attık. Bu işlemle, uluslararası arenada ülkemize ve bankamıza olan güveni bir kez daha teyit etmekten mutluluk duyuyoruz" dedi

Yapı Kredi, uluslararası piyasalardan 500 milyon dolar tutarında ilk sürdürülebilir eurobond ihracını gerçekleştirdi. 5 yıl 1 ay vadeli olarak gerçekleştirilen ve ihraç tutarının iki katından fazla talep gelen işlem, aynı zamanda Türkiye ekonomisi ve Yapı Kredi’ye duyulan güvenin de bir göstergesi oldu. Bankanın bu ilk sürdürülebilir eurobond ihracından elde edilecek tutar, Yapı Kredi’nin Sürdürülebilir Finans Çerçevesi ile uyumlu olacak şekilde kullandırılacak.

Sürdürülebilir dönüşüm için var gücümüzle çalışıyoruz

Yapı Kredi olarak faaliyet alanı finansın yanı sıra topluma, insana ve doğaya dost sürdürülebilir bir gelecek için sınırları kaldırmak için çalıştıklarını belirten Yapı Kredi CEO’su Gökhan Erün, şöyle konuştu: “Yönlendirici ve teşvik edici rolüyle finans sektörü, çevresel ve sosyal risklerin yönetilmesinde çok önemli bir rol üstleniyor. Yapı Kredi olarak bu sorumluğumuzun bilinciyle ülkemizde sürdürülebilir dönüşümün sağlanması adına öncü bir rol üstleniyoruz. Son olarak ihraç tutarının iki katından fazla talep aldığımız 500 milyon dolar tutarındaki ilk sürdürülebilir eurobond ihracımızla önemli bir adım daha attık. Bu işlemle, uluslararası arenada ülkemize ve bankamıza olan güveni bir kez daha teyit etmekten de mutluluk duyuyoruz.”

Yapı Kredi’nin yurtdışında, nominal tutarı 500 milyon ABD Doları, itfa tarihi 16 Ekim 2028 olan 5 yıl 1 ay vadeli, sabit faizli ve 6 ayda bir kupon ödemeli getirisi yüzde 9,375 ve kupon oranı yüzde 9,25 olarak belirlenen sürdürülebilir tahvil ihracının, SPK'dan Tertip İhraç Belgesinin alınmasını takiben 13 Eylül 2023 tarihinde tamamlanması hedefleniyor.

Yapı Kredi'den, deprem bölgesine 108 milyon dolara kadar kaynak

 

Türkiye'de ilk: Firmalar artık Yapı Kredi Mobil ile Yapı Kredi müşterisi olabiliyor

 

Yapı Kredi'nin 'Crystal' ayrıcalıkları bu yaz da devam ediyor

 

Yapı Kredi FRWRD dünyanın en iyi finansal inovasyon laboratuvarları listesinde

 

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)