BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaTeknolojiTikTok'un en az 300 çalışanı Çin hükümetiyle bağlantılı----

TikTok'un en az 300 çalışanı Çin hükümetiyle bağlantılı

TikTok'un en az 300 çalışanı Çin hükümetiyle bağlantılı
12 Ağustos 2022 - 15:08 www.finansgundem.com

TikTok ve çatı şirketi ByteDance'de görev yapan en az 300 işçinin daha önce Çin devlet kurumlarında çalıştığı ortaya çıktı.

TikTok'un ana şirketi ByteDance ile Çin Komünist Partisine hizmet eden dezenformasyonu güçlendirmek için sosyal medyayı kullanmaya büyük yatırım yapan Çin hükümetinin propaganda kolu arasındaki önemli bağlantıları olduğu ortaya çıktı.

ByteDance ve TikTok çalışanlarının LinkedIn profilleri incelendiğinde daha önce Çin medyasında görev alan işçiler artık içerik ortaklıkları, strateji, politika, halkla ilişkiler, para kazanma ve 'medya işbirliği' gibi rollerde çalışıyor.

15 mevcut ByteDance çalışanının profilleri, teknoloji firmasında ve devlet medya kuruluşlarında aynı anda çalıştıklarını ortaya koydu.

Raporda, "On beş kişi, mevcut ByteDance çalışanlarının Xinhua Haber Ajansı, Çin Radyosu Uluslararası ve Çin Merkez/Çin Küresel Televizyonu dahil olmak üzere Çin devlet medya kuruluşları tarafından aynı anda istihdam edildiğini gösteriyor" denildi.

ByteDance'in bir sözcüsü, şirketin "işe alma kararlarını yalnızca kişinin işi yapmak için profesyonel yeteneğine dayalı olarak" verdiğini söyledi.

Şirket, "Çin pazarındaki işletmelerimiz için, daha önce Çin'de hükümet veya devlet medya görevlerinde çalışmış kişileri de kapsıyor. Çin dışında, çalışanlar ayrıca hükümet, kamu politikası ve birçok alandan bize deneyim getiriyor" dedi. 

 ABD'li milletvekillerinde ulusal güvenlik endişeleri yarattı.

TikTok kısa süre önce, ABD güvenlik ekibinden "sağlam siber güvenlik kontrolleri ve yetkilendirme" gerekli olmasına rağmen, ülke dışındaki çalışanların bu bilgilere erişebileceğini itiraf etti.

Haziran ayında Buzzfeed News, TikTok kullanıcılarının ABD'deki verilerine Çin'deki çalışanlar tarafından defalarca erişildiğini bildirdi.

Ülkeyi Çin korkusu sardı: TikTok'u kapatın!

 

TikTok'ta araba hırsızlığı

 

TikTok tarafı da küresel işten çıkarmalara başladı

 

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)