BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaPara PiyasaPortekiz yardım alamayabilir!----

Portekiz yardım alamayabilir!

Portekiz yardım alamayabilir!
07 Nisan 2013 - 11:12 www.finansgundem.com

Portekiz Anayasa Mahkemesi, hükümetin kurtarma paketi alabilmek için yaptığı bütçe planının bazı normlarını reddetti

Portekiz hükümeti, Anayasa Mahkemesi'nin 2013 yılı bütçesinde kamu çalışanlarına ve emeklilere yönelik maaş kesintisini anayasaya aykırı bulmasının ülke için "negatif etkileri" olacağı açıklamasında bulundu.
Hükümet sözcüsü tarafından yapılan bir açıklamada "Hükümet, Anayasa Mahkemesi'nin 2013 yılı bütçesine yönelik bazı normları yorumlama şekliyle aynı görüşü paylaşmıyor. Mahkeme'nin kararı ülkenin bütçe hedeflerini tutturmasına ciddi zorluklar teşkil ediyor" ifadeleri kullanıldı.
Sözcü Luis Marques Guedes ayrıca yargının kararına saygı duyduklarını belirtirken, bu kararın ülkenin uluslararası kredibilitesine gölge düşüreceği ve önümüzdeki hafta Dublin'de gerçekleşecek önemli bir AB toplantısı öncesinde geldiğinin altı çizildi.
Portekiz yüksek mahkemesinin bu kararı, hükümetin 78 milyar euroluk kurtarma paketini alabilmesi için alternatif metodlar bulma ihtiyacı doğuruyor.
 
ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)