BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri
AKBNK 5,93 -1,50 30.836.000.000,00
ALBRK 1,82 -2,67 2.457.000.000,00
GARAN 8,23 -1,08 34.566.000.000,00
HALKB 6,29 2,95 15.560.052.447,58
ICBCT 5,68 -0,53 4.884.800.000,00
ISCTR 5,39 0,00 24.254.838.300,00
SKBNK 1,70 -2,30 1.968.600.000,00
TSKB 1,32 0,00 3.696.000.000,00
VAKBN 5,23 1,16 20.426.405.622,49
YKBNK 2,41 0,42 20.357.393.594,44

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemKılıçdaroğlu: Erken seçime iki isim karar verir----

Kılıçdaroğlu: Erken seçime iki isim karar verir

Kılıçdaroğlu: Erken seçime iki isim karar verir
26 Mayıs 2020 - 13:11 www.finansgundem.com

Kemal Kılıçdaroğlu, erken seçim kararının iki kişi tarafından verilebileceğini belirtti ve olası bir seçime hazır olduklarını belirtti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu'nun konuşmasında erken seçime ilişkin açıklamaları öne çıktı.

FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu "Biz ülkeyi yönetmeye hazırız. En rahat yürütülecek kurum devlet yönetimidir. Herkesin görevi yazar, herkes kendi görevini yaptığı zaman her şey saat gibi çalışır. En iyi yönetici kendisine en az ihtiyaç hissedilen yöneticidir"  ifadelerinde bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarının devamında şu ifadeler öne çıktı:

Geçen bayramda bir teklifim oldu. Bütün parti liderlerini davet edin bir masada, hiç siyaset konuşmadan, gençliğimizi eskileri anlatalım. Biz de bir aileden bir çevreden yetiştik bunları anlatalım. Ama bu kabul edilmedi. Hepimizin ortak hedefi Türkiye'yi nasıl büyütebiliriz?

Bunların hepsini oturup konuşmak lazım. Geçmişte liderler turu yapılırdı. Her parti kendi görüşünü aktarırdı. Şimdi kabul edilmiyor, iktidar kabul etmiyor. Kendisini herkesin üzerinde görüyor, bu kibir dediğimiz bir tutum.

Gergin olmamasını, toplumun her kesimini kucaklamasını, devlette ciddi bir israf var, israfın önlenmesi için çaba harcamasını, arda bir vatandaşlarla oturup konuşmasını, toplum arasında ve Sivil Toplum örgütleri arasında ayrımcılık yapmamasını, Ekonmik ve Sosyal Konseyi hemen harekete geçirmesini, ülkenin sanayicisi, esnafı ve çiftçisi ile arada bir konuşmasını, onların çok ciddi dertleri var. Onlarla konuşmasını ve bu sorunları nasıl çözeceklerini onlardan dinlemesini isterdim.

'Tarafsız olacaklarına dair namusları ve şerefleri üzerine yemin ediyorlar'

Belirli aralıklarla siyasi partilerin genel başkanlarını davet edip, onların düşüncelerini almalarını veya bir bayram gününde hp beraber ortak bir fotoğraf vererek birliğin ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunun, ayrıca kendisinin partinin genel başkanlığından ve partiden istifa edip tarafsız bir cumhurbaşkanı olmasını isterdim. Çünkü anayasaya göre cumhurbaşkanları tarafsızdır. Tarafsız olacaklarına dair namusları ve şerefleri üzerine yemin ediyorlar. Bu yemine uymasını ve bütün siyasi partilere eşit mesafede olmasını söylerdim.

'Vatandaş adaletin olmadığını söylüyor'

Devleti yönetecekseniz, geldiğiniz nokta çok önemliyse, tarafsızlık dediğiniz ilke çok önemlidir. Bugün yapılan tüm anketlerde vatandaş adaletin olmadığını söylüyor. Yok zaten. Adalet olsaydı biz Adalet Yürüyüşü yapar mıydık? Adalet hava gibidir. Hava kirlendiği zaman temiz havanın kıymetini anlarsınız.

'Devlette ciddi bir savurganlık var'

Kovid-19 süreci çok başarılı yönetilebilirdi. Kaynaklar doğru kullanılabilirdi. Özveride bulunması gerekenler, gerçek özveride bulunabilirdi.Ekonomide ilk yapacağım işlerden birisi devlette tasarruf. Devlette ciddi bir savurganlık var. Bursa AKP il toplantısında Sayın Bülent Arınç konuşuyor; İsrafın önünü alsak sizden vergi almamıza gerek kalmaz. İsraf konusunda karnemiz kırıktır. İki; doğru dürüst bir bütçe yapacaksınız. Yüzde 5 büyüyecek miyiz? Hayır. O zaman bu bütçenin bir anlamı yok. Yeni bir bütçe, ya da yeni bir ek bütçe getirin dedim. Bütçe açığı ne kadar öngörüldü? 139 milyar 2019’da. İlk çeyrekte bunun yarısı gitti. Gelin ek bütçe getirelim, pandemi sürecini aşalım. Türkiye zengin bir ülke, kaynak da var. Çok daha düşük bedellerle borçlanılabilir. Türkiye’nin bereketli toprakları, çalışkan insanı var. En büyük kaynak gençlerimiz. İşsizlik var. Bir ev düşünün, baba işsiz, anne işsiz, evlat işsiz. Aynı evde birbirlerinin yüzüne bakamıyorlar. Pandemi sıkıntısında eleman sıkıntısı vardı. Neden atanmıyor bunlar. Eğitimde ciddi boşluğumuz var.

'Son gece ne oluyorsa Mehmet Dişli görevinde kalıyor'

MİT üstüne düşen görevi yapmış, ordudaki FETÖ'cüleri tespit etmiş. Son gece ne oluyorsa Mehmet Dişli görevinde kalıyor. O aşamada dosyaya müdahale edip görevinde kalmasını isteyen kimdir? Bu işin başında olan karar veren kim. Ben değilim, Başbakan da değil. Cumhurbaşkanıdır. Başbakan emekli edilmesini istemiş, MİT 'Emekli edilsin' demiş. Kim müdahale edebilir buna? Her MGK toplantısında MİT’in raporu vardır. MİT ordudaki yapılanmayı takip ediyor biliyor. MİT Başkanı ve Dönemin Genelkurmay Başkanı neden araştırma komisyonuna gelip neden konuşmadı. Erdoğan neden bunlara izin vermedi? Bütün ayrıntılar zamanla ortaya çıkacaktır.

'İş Bankası’nın iç işlerine hiç karışmayız'

İş Bankası hisselerini biz sadece temsil ediyoruz. Oradan bir gelirimiz yok. Atatürk’ün bir mirası var. Biz bu vasiyetin gereğini yerine getiriyoruz. İş Bankası’nın iç işlerine hiç karışmayız. 4 arkadaşımız görevli atanıyor onlara. Onlara da iç işlerine karışmamalarını söylüyoruz. Neden İş Bankası? 20 Temmuz’dan sonra bir sivil darbe dönemi yaşıyoruz. Onlar CHP’yi tahrik etmek istiyorlar. 'CHP sokağa çıksın.' Erdoğan, toplumun yaşadığı derin sarsılmayı gözden kaçırmak için bir düşman yaratma peşinde. Onun için düşman da CHP.

Cumhurbaşkanı CHP'yi her konuşmada bir şekilde suçluyor. Bazen ahlak sınırlarını da aşıyor. Biz bunlara sakin sakin cevap veriyoruz. Kaymakamın koruması elinde silah, mermiyi namluya veriyor, kim suçlu burada. Bu videoyu gizlediler ama biz bulduk. Gençlik kolları ne yaptı?

Bizim eski bir partilimizi aldılar tutukladılar. Kardeşim bunu kim yaptıysa gidip bulmuyorsun dedim. Bu kesinlikle provokasyon. Bizim İzmir Gençlik Kollarımız gitti duvarları bakımsız olan bir camiyi boyadılar. Bir akıl tutulması var. Gideceğini görüyor beyefendi. 'CHP'yi nasıl geriletirim' diyor.

'Parlamento AKP, MHP ve Erdoğan'ın vesayeti altında'

Seçime gidip gitmeyeceğimize iki kişi karar verir. Birincisi Erdoğan'dır ikincisi Bahçeli'dir. Parlamento AKP, MHP ve Erdoğan'ın vesayeti altındadır. Erken seçime Erdoğan karar verir. Sayın Bahçeli de 'Ben bunlardan bıktım, ekonominin hali ortada' der erken seçim ister. Seçim bildirgemiz dahil olmak üzere seçime hazırız. Biz alanlardayız zaten. Her şeyimiz hazır. Karar alırlar, almazlar onların bileceği iş. Biz gerçek anlamda bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz.

'Biz bu kumpası bozarız'

Her şeyimiz hazır, erken seçim konusunda hiçbir tereddütümüz yok. Ama hedefimiz bu ülkeye gerçek anlamda demokrasiyi, huzuru getirmek. Düşünüyorlar, seçim kanunundaki değişikliği de onun için getirmeye çalışıyorlar. İYİ Parti için demokrasiye kumpas kurdular. Ekrem İmamoğlu'na da kumpas kuruldu. Biz ikisini de bozduk. Şimdi Davutoğlu ve Babacan'a da kumpas kurmak istiyorlar. Biz bu kumpası da bozarız.

Eğer darbeci değilsen neden yüzde 10 seçim barajını kaldırmıyorsun? Eğer darbe yasalarını değiştirmiyorsanız, yeni kurulan partilerin Meclis'e gelmesini engelliyorsanız demokrasiye karşısınız. Darbeye karşı olan darbe hukukuna da karşı olur.

Babacan ilk icraatını anlattı

 

Tedbirler önceki kadar sert olmayacak

 

Erdoğan: Yeni hayat biçimiyle bu dönemi en az hasarla atlatacağız

 

YORUMLAR (10)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • SS27 Mayıs 2020 08:59

  YORUMLARI OKUYORUMDA KILIÇDAROĞLU NU SEVMEM AMA AŞAĞIDAKİ SEMPATİZANLARDA BAZI GERÇEKLERİ GÖRSELER İYİ OLUR HEP EZBERE BİLDİKLERİ KONULARI KONUŞUYORLAR BİRAZ ARAŞTIRIN 

 • b.a27 Mayıs 2020 02:24

  neyin seçimi bukadar sorunun içinde.Napacan başa gelip virüsü mü yok edecen mutasyonu nu mu engelleyecen.koyun can derdine kasap et derdinde.

 • Ali26 Mayıs 2020 17:05

  Ne yapacaksın seçimi Cumhurbaşkanı adayı mı olacaksın yoksa. Doymadın seçime. Ne oldu da seçim olacak ki koç başı. Sen seçimlerde aday ol sana oy verecem söz muha ha.

 • aak26 Mayıs 2020 17:04

  Boyumun ölçüsünü aldırmadan usanmadım..bı daha aldırırım ne var diyor..

 • gorus26 Mayıs 2020 16:53

  Muhalefet olarak yok denecek kadar zayifsiniz 2003 yilindan beri, liderlik vasfindan yoksun olmanizdan dolayi da millette size karsi bir guven eksikligi var.

 • Hakkı 26 Mayıs 2020 15:06

  Her toplum hakettiği gibi yönetilir Kemal bey , alan satan memnun karışma sen bence.

 • HAHAHAHAHAHAHAHA....26 Mayıs 2020 14:35

  x)))))))))))))))))))))))))))))... Seçim adamısın Bay Kemal ama geçim adamı değilsin o ayrı x))))))))))))))))))))))))))))...

 • Sabahattin Tok26 Mayıs 2020 14:30

  siz  önce HDP pkk dan uzaklaşın  sahte Atatürkçüler  sahte sosyal demokratlar. pkklı leşlerin cenazelerine giden vekillerin olduğu müdetce asla millet size iktidar vermez

 • Kahraman akman26 Mayıs 2020 14:18

  Bu adam öldükten sonra kesinlikle kadavra olarak incelenmeli ; insan beyni olmadanda yaşayabilir

 • KASET TİPİ KONUŞMA26 Mayıs 2020 13:46

  Tabii ya en kolay yönetim devlet yönetimi öylemi, madem kolaydı SSK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ YAPTIĞINIZDA NEDEN ZORDU??? Vatandaş olarak başka sorum yok.....