BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemİsrail'de hayat pahalılığı protestosu: Kiramızı ödeyemiyoruz----

İsrail'de hayat pahalılığı protestosu: Kiramızı ödeyemiyoruz

İsrail'de hayat pahalılığı protestosu: Kiramızı ödeyemiyoruz
03 Temmuz 2022 - 14:37 www.finansgundem.com

Tel Aviv'de toplanan göstericiler pankartlar eşliğinde ülkedeki hayat pahalılığını protesto etti.

İsrail'in başkenti Tel Aviv'de toplanan yüzlerce kişi, cumartesi günü ülkedeki hayat pahalılığını protesto etti. Göstericiler, özellikle artan enerji ve konut fiyatlarıyla ilgili şikayetlerini pankartlar eşliğinde dile getirdi.

Kovid-19 salgını ve Ukrayna savaşı, dünyanın hayat pahalılığı en yüksek olan ülkeleri arasında gösterilen İsrail'de fiyatların daha da artmasına neden oldu.

Ülkede yaşamanın "imkansız" hale geldiğini vurgulayan dar gelirli bir gösterici, "Buradayız çünkü İsrail'de her şeyin fiyatı artıyor. Bu akşam elde edemediklerimizi haykırmak için toplandık; evlerimizin kirasını ödeyemiyor, süpermarketten temel ürünleri bile alamıyoruz. Ev sahibi olmak uzak bir hayal ve bunu düşünmeyi bile saflık ya da aptallık olarak görüyoruz" dedi. 

Ülkenin aynı zamanda finans merkezi olan Tel Aviv'in ileri teknoloji alanındaki yüksek ücretli iş olanakları ülkenin dört bir yanından göç almasına neden oluyor ve bu da gıda ve kira fiyatlarını daha da artırarak ülkenin en pahalı şehri olmasına yol açıyor.

Tel Aviv'de yaşayan diğer bir gösterici de şehirdeki insanların kazancının yarısından fazlasını barınmaya vermek zorunda kaldığını belirterek "Kiradan sonra yaşamak için elinizde ne kadar para kalıyor? Dışarı çıkmak isteyen insanların toplu taşıma araçları yok. Bu yüzden araba sahibi olmak pahalı ve bütün gün trafik var. Ev fiyatları da zaten yüksek" diyor.

2021'de The Economist dergisinin Intelligence birimi tarafından hazırlanan bir listede dünyanın hayat pahalılığı en yüksek kenti Tel Aviv olarak gösterilmişti. Şehir 2020'de yayınlanan listede beşinci sırada bulunuyordu.
(Euronews)

'Tedarik krizi' ile fırlayan fiyatlar niçin geri dönmüyor?

Petrol fiyatları için felaket senaryosu!

Tarımsal girdi fiyatlarında artış sürüyor

 YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)