BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemFransa ve İngiltere balıkçılık krizini çözemiyor----

Fransa ve İngiltere balıkçılık krizini çözemiyor

Fransa ve İngiltere balıkçılık krizini çözemiyor
30 Eylül 2021 - 10:53 www.finansgundem.com

Fransa, İngiltere'yi Brexit sonrası balıkçılık haklarıyla siyaset yapmakla suçladı. Fransa yönetimi, İngilizlerin Brexit anlaşmasının şartlarını yerine getirmeyi reddetmesinin kabul edilemez olduğunu söyledi.

Fransa, İngiltere ve Jersey Channel Adası'nın karasularında düzinelerce Fransız balıkçı teknesinin çalışma ruhsatını iptalinin ardından misilleme adımlarını değerlendiriyor.

Fransa’dan İngiltere’ye 2 hafta içinde karşı bir yanıt gelmesi bekleniyor.

Fransa Denizcilik Bakanı Annick Girardin, Fransız balıkçıların siyasi amaçlarla İngilizler tarafından rehin alınmaması gerektiğini söyledi ve misillemenin enerji kaynakları, eğitim alışverişleri, ticaret akışları ve demiryolu bağlantılarını içerebileceğini söyledi.

Girardin, "İngilizler her konuda ayak diretiyor ve taahhütlerini yerine getirmiyor" dedi.

AB ülkelerine çağrı

Fransa yönetimi Avrupa Birliği ülkelerini, İngiltere'nin yeni ticaret ilişkisini görmezden gelmesine karşı benzer şekilde sert bir duruş sergilemeye çağırdı.

İngiltere'nin ABD ve Avustralya ile Canberra yönetiminin Fransız denizaltıları satın almak için bir anlaşmadan vazgeçme kararına yol açan Hint-Pasifik güvenlik anlaşmasına dahil olması ile iki ülke ilişkilerini sert bir zemine oturmuştu.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)