BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaMakro EkonomiFitch'e göre ABD yüzde 3.1 büyüyecek----

Fitch'e göre ABD yüzde 3.1 büyüyecek

Fitch'e göre ABD yüzde 3.1 büyüyecek
20 Mart 2015 - 19:21 www.finansgundem.com

Fitch Ratings, ABD'nin bu yıl yüzde 3,1 büyüyerek, gelişmiş ülkeler arasında en güçlü performansı göstereceğini kaydetti

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, ABD'nin bu yıl yüzde 3,1 büyüyerek, gelişmiş ülkeler arasında en güçlü performansı göstereceğini açıkladı. 

Fitch Ratings'in bugün açıklanan raporuna göre, Dünyanın en büyük 3 ekonomisini oluşturan ABD, Avro Bölgesi ve Japonya bu yıl 2010'dan bu yana ilk kez aynı anda büyüyecek. Buna karşın, gelişmekte olan ülkeler, Rusya ve Brezilya'daki resesyonun yanı sıra Çin'deki yapısal değişimden ötürü büyümekte zorlanacak. 

Gelişmiş ülkelerin desteğiyle güçlenen küresel ekonominin, bu yıl yüzde 2,7 ve gelecek yıl yüzde 3 büyüyeceği öngörülen raporda, Fitch Ratings Ülke Direktörü Gergely Kiss'un şu ifadelerine yer verildi:

"ABD, 2015'de yüzde 3,1 büyüme beklentisiyle gelişmiş ülkeler arasında en güçlü büyümeyi gösterecek. Düşük petrol fiyatları, güçlenen iş gücü piyasası ve artan hanehalkı geliriyle desteklenen özel tüketim, büyümenin itici gücü olmayı sürdürecek. Ancak, güçlü dolar ihracatı kısıtlayabilir".

ABD ekonomisi, geçen yılın ikinci ve üçüncü çeyreğinde sırasıyla yüzde 4,6 ve yüzde 5 büyüyerek 11 yılın rekorunu kırarken, 2014'de yıllık büyüme yüzde 2,4 seviyesinde gerçekleşmişti. 

ABD Merkez Bankası'nın bu hafta içinde güncellenen tahminlerine göre, ülke ekonomisi bu yıl yüzde 2,3 ila 2,7 aralığında büyüyecek.
ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)