BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemDünya Bankası’ndan Türkiye’ye konut kredisi----

Dünya Bankası’ndan Türkiye’ye konut kredisi

Dünya Bankası’ndan Türkiye’ye konut kredisi
28 Eylül 2022 - 08:36 www.finansgundem.com

Dünya Bankası, Türkiye'de doğal afetlere karşı altyapının güçlendirilmesi için finansman sağladı.

Dünya Bankası, Türkiye’de konutların ve altyapının depremlere ve sellere karşı güçlendirilmesine yönelik 512,2 milyon dolar tutarında finansmanı onayladı.

Yayımlanan bültene göre, kredinin 338.5 milyon dolarlık bölümü, hanehalklarının konutlarını deprem ve iklim tehlikelerine karşı dayanıklılığını artıracak şekilde güçlendirebilmeleri veya yeniden inşa edebilmeleri için yeni ve uygun finansman mekanizmalarının geliştirilmesi amacıyla hükümete sağlanıyor.

BELEDİYELERE FİNANSMAN

Kredinin 173,6 milyon dolarlık bölümü daha dayanıklı altyapı inşa etmeleri amacıyla belediyelere finansman sağlanması için İller Bankası’na kullandırılacak.

Öte yandan, banka, 2022 Haziran’da da ‘Deprem, Sel ve Orman Yangını Acil Durum Yeniden İnşa Projesi’ için Türkiye’deki belediyelere kredi olarak verilmek üzere 449 milyon dolarlık finansman sağlamıştı. (REUTERS)

Samsung kredi kartı çıkardı

 

Tüketici ve konut kredilerinde yeni düzenleme

 

Öğrenim kredisi için emsal karar!

 

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • E.g.28 Eylül 2022 22:48

    İZMIRDE OY KULLANDIĞIMIZ OKUL RİSKLİ OLDUĞU GEREKCESİYLE YIKILMIŞTI YENİDEN İNŞA EDİLMEK İÇİN TEMELLERİ ATILMIŞTI ANCAK AYLAR ÖNCE İNŞAATI DURDURULDU UZUN SÜRE İNŞAAT BEKLETİLİR İSE DEMİRLERİ PAS TUTMAZ MI ? DÜNYA BANKASINDAN PARA GELDİĞİNE GÖRE BİR AN EVVEL İNŞAATI YENİDEN BAŞLAMALI TAMAMLANINCAYA KADAR DA DURDURULMAMALIDIR