BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkDenizbank’tan 410 milyon dolarlık yeni sendikasyon----

Denizbank’tan 410 milyon dolarlık yeni sendikasyon

Denizbank’tan 410 milyon dolarlık yeni sendikasyon
04 Haziran 2021 - 10:13 www.finansgundem.com

Denizbank’tan 410 milyon dolarlık yeni sendikasyon kredisi ile ekonomiye taze kaynak. Ayrıca sendikasyon işlemi Türkiye’de Çin Yuanı dilimi de içeren ilk işlem oluyor.

DenizBank, dolar, euro ve Çin Yuanı para birimlerinde 1 yıl vadeli toplam 410 Milyon Dolar tutarındaki sendikasyon kredisi ile ülke ekonomisine temin ettiği taze finansman kaynaklarına bir yenisini daha ekledi. Çin Yuanı dilimi içeren ilk Türk banka sendikasyonu olması açısından da önem taşıyan kredi, turizm, gemicilik, ihracata yönelik sanayi ve tarım başta olmak üzere müşterilerin dış ticaret işlemlerinin finansmanında kullandırılacak. 

Emirates NBD Bank PJSC’nin aracı banka olduğu işlem, Abu Dhabi Commercial Bank PJSC, Emirates NBD Capital Limited ve ICBC Turkey Bank A.Ş. koordinatörlüğünde gerçekleşti.

İşlemin ardından DenizBank’ın sendikasyon kredilerinin büyüklüğü 1.3 Milyar Dolara ulaştı.

“Ülkemizin ekonomik kalkınmasına verdiğimiz destek artarak sürüyor”

Banka olarak Türkiye’nin geleceğine hizmeti esas sorumlulukları olarak gördüklerini belirten DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, ekonomimize katkı sağlayacak yeni kaynağı ülkemize getirmekten büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Ateş şöyle devam etti:

Kovid 19 salgınının küresel çapta yarattığı zorlu koşullara karşın seküritizasyon, sendikasyon ve diğer işlemlerimizle yılın ilk altı ayında toplamda 1 Milyar Dolar taze kaynağı uluslararası piyasalardan temin edebilmek,   Bankamız, sektörümüz ve ülke ekonomimizin gücünü ortaya koyması bakımından gurur verici.  410 Milyon Dolar tutarındaki bu sendikasyonumuzun öne çıkan bir özelliği de; Çin Yuanı cinsinden dilime sahip olması. Ülkemizde bir sendikasyon işleminde bu ilk kez gerçekleşiyor. Müşterilerimize farklı coğrafyalarda çözüm ortağı olmak ve dış ticaret finansmanı ihtiyaçlarına destek olmak uzun yıllardır önceliklerimiz arasında. Aynı desteği, Türkiye ile Çin arasında gelişen ilişkilere paralel olarak bu ülke ile iş yapan müşterilerimize de yoğunlukla vermekteyiz. Çin Yuanı cinsinden TCMB reeskont kredisini, yine 2017 yılında ilk kez kullandıran Türk Bankası DenizBank olmuştu. Önümüzdeki dönemde, Çin bağlantılı dış ticaretin finansmanına verdiğimiz desteği artırarak sürdüreceğiz.  Kredinin tüm taraflara hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)