BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkDenizbank, 'Dünyanın En İnovatif Bankası' seçildi----

Denizbank, 'Dünyanın En İnovatif Bankası' seçildi

Denizbank, 'Dünyanın En İnovatif Bankası' seçildi
01 Kasım 2015 - 07:55 www.finansgundem.com

DenizBank, EFMA Accenture 2015 İnovasyon Ödülleri'nde "Küresel Çapta İnovasyona Önderlik Eden Kurum" kategorisinde birinciliğe layık görüldü

C.KAFESOĞLU – FINANSGUNDEM.COM / AMSTERDAM
 
Batı dünyasının en etkili finans merkezlerinden biri olan Hollanda’nın başkenti Amsterdam, Türk bankacılık sektörü adına önemli bir törene evsahipliği yaptı.
DenizBank, uluslararası finans çevreleri tarafından en saygın ödül platformları arasında gösterilen Avrupa Finansal Yönetim Birliği "European Financial Management Association" (EFMA) ve Yönetim Danışmanlığı şirketi Accenture tarafından verilen 2015 Yılı İnovasyon Ödülleri'nde, ‘en prestijli kategori’ olan "Küresel Çapta İnovasyona Önderlik Eden Kurum" (Global Innovator) ödülünü aldı.

130 ülkeden 3 bini aşkın banka ve Finans kurumunun üyeliği bulunan, uluslararası finans çevreleri tarafından en prestijli ödül platformlarından biri olarak gösterilen EFMA Accenture 2015 İnovasyon Ödülleri'nde Denizbank’ın kazandıgı bü büyük başarı Türk bankacılık sektörü adına gurur verici bir andı.
 
212 BANKA VE 500 PROJİYİ GERİDE BIRAKTI
 
Kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan EFMA ve Yönetim Danışmanlığı şirketi Accenture iş birliğinde Amsterdam’da bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve 212 bankanın 8 kategoride 500'ü aşkın projeyle yarıştığı EFMA Ödülleri'nde, DenizBank, başta "Kumsal", "e-devlet", "ATM Optimizer" ve "Deniz Kabuğu" uygulamaları gibi 17 projesi ile dikkati çekerken, çeşitli kategorilerde finale kaldı. DenizBank, sektöründe dijital dönüşüm lideri olması, projelerinde yarattığı değerleri ve inovatif yaklaşımını bankacılığın her alanına temas eder şekilde ortaya koyması nedeniyle yarışmanın en önemli ödülü kabul edilen, "Küresel Çapta İnovasyona Önderlik Eden Kurum" kategorisinde birinciliğe layık görüldü.

Bankaya ayrıca "Çığır Açan İnovasyon" kategorisinde de "e-Devlet"e doğrudan erişim sağlayan projesiyle ürün bazında ikincilik ödülü verildi.DENİZBANK’IN BAŞARISINI TÜM DÜNYA KABUL ETTİ
 
DenizBank'ın ödül kazandığı bu iki kategori, başvuruya kapalı olması ve finalistlerinin, organizasyonun Yönetim Komitesi tarafından belirlenmesi sebebiyle EFMA'daki en prestijli ödüller olarak kabul ediliyor.

Bu 2 kategorinin değerlendirme süreci kapsamında, Yönetim Komitesi tüm finansal kuruluşların uygulamalarını tarayarak ürün bazında, "Çığır Açan İnovasyon" kategorisinde 6 projeyi, "Küresel Çapta İnovasyona Önderlik Eden Kurum" kategorisinde ise 9 bankayı finalist açıklıyor.

Başvuru yapılan 8 kategorinin kazananları, ödül komitesi, jüri üyeleri ve halk oylaması ile seçiliyor. Ancak DenizBank'ın zirveye çıktığı  başvuruya kapalı bu 2 özel kategorinin kazananları ise tümü dünya çapında 28 ülkeden seçilen ve 28 finansal kurumun uzmanlarından oluşturulan jürinin değerlendirmesiyle belirleniyor.

Bu bağlamda platformun en değerli kategorisi "Küresel Çapta İnovasyona Önderlik Eden Kurum" ödülünü kazanan bankanın başarısı tüm dünyaca kabul edilmiş oluyor.
DenizBank, geçen yıl yine Türkiye'nin ilk mobil cüzden uygulaması "fastPay" ile bu platformda "En İyi Müşteri Deneyimi" ödülüne layık görülmüş ve EFMA Accenture Ödülleri’nde bu yıl elde ettiği önemli başarının işaretini vermişti.

DenizBank, 2014 yılında ABD'de Bank Administration Institute (BAI) tarafından dijital alanda sektöre kazandırdığı, fark yaratan uygulamalarıyla "Dünyanın En İnovatif Bankası" ödülüne de layık görülmüştü.
 


HAKAN ATEŞ: İNOVASYON BİZİM DNA’MIZA İŞLEMİŞ
 
DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, Renaissance Amsterdam Hotel Konferans Salonu’nda düzenlenen ödül töreni sonrası yaptığı konuşmada, DenizBank'ın ötesinde, bankacılık sektörü ve Türkiye adına önemli bir gururu paylaştıklarını ifade etti.

Banka olarak dijitalle birlikte gelen çağ değişimini çok önceden öngördüklerini ve iş yapış biçimlerini, sundukları hizmetleri ilk günden bu yana bu doğrultuda geliştirdiklerini dile getiren Hakan Ateş, "İnovasyon, bizim için DNA'mıza işlemiş bir gelenek anlamı taşıyor. Avrupa'nın en saygın ödül platformlarından biri olan EFMA Ödüllerinde de aslında geleceğin dijital bankacılığına yön vermek üzere benimsediğimiz vizyonumuzun ödüllendirildiğine inanıyoruz" dedi.

 Ateş, geçen yıl ABD'de yine oldukça prestijli bir platform olan BAI Finacle'da "Dünyanın En Yenilikçi Bankası" seçilmelerinin ardından, bu yıl "Küresel Çapta İnovasyona Önderlik Eden Kurum" ödülünü kazanmanın, inovasyon açısından tüm dünyaya örnek gösterilmelerinin bir kez daha tescillendiği bu önemli unvanın Amerika'dan sonra Avrupa tarafından da kabul edilmesinin, kendilerine gurur ve mutluluk verdiğini söyledi.

Kendileri için inovasyon yarışının ucu bucağı olmadığını ve bunu yeni ufuklara açılan bir yolculuk gibi gördüklerini kaydeden Ateş, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu yaklaşımımızın hissedarımız Sberbank tarafından da takdirle karşılanması bizi ayrıca mutlu ediyor ve gurur veriyor. Sberbank Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Sayın Herman Gref'in yakın zamanda verdiği bir mülakatta DenizBank'ı tüm iştirakleri arasında en iyi durumdaki banka olarak niteleyip, 'Hatta inovasyon anlamında Türkiye'deki bankamız, Rusya'daki bankamıza göre bir adım ileride' diyerek onore etmesi, kazandığımız bu prestijli ödülleri daha da anlamlı hale getiriyor."
 
EFMA ÖDÜLLERİ
 
Bu sene üçüncüsü düzenlenen EFMA-Accenture Inovasyon Ödülleri'nde 5 kıtaya yaygın 61 ülkeden 212 Banka 8 kategoride 506 proje ile yarışıyor. EFMA Ödülleri'nde sekiz kategoride finalist projeler belirleniyor. Ayrıca Global Innovator (Küresel Çapta İnovasyona Önderlik Eden Kurum) ve Most Disruptive Innovation (Çığır Açan İnovasyon) kategorilerinde ise yönetim komitesi tarafından, başvuru olmaksızın belirlenen adaylar yarışıyor.
 
EFMA HAKKINDA
 
Avrupa'da 1971 yılında kurulan ve tüm dünyadaki bankacılık ve sigortacılık sektörü oyuncuları tarafından kabul görmüş bir otorite olan EFMA, kar amacı gütmeyen bir organizasyon yapısıyla faaliyet gösteriyor. EFMA'ya dünyanın 130 ülkesinden 3 binin üzerinde banka ve finans kurumunun üyeliği bulunuyor.

Yıl boyunca dünyanın çeşitli ülkelerinde konferans, çalışma grubu, yerel toplantı, iş gezileri, müzakere ve beyin fırtınası toplantıları düzenleyerek sektörün hem birbiriyle bilgi paylaşımı yapabilmesini hem de sektör oyuncularının entelektüel seviyelerini artırmasını sağlayan kuruluş, yıl boyunca çeşitli makaleler ve muhtelif konularda aylık/yıllık raporlar da hazırlıyor. Sektör için aydınlatıcı çalışmalar yürüten EFMA, sadece bu yıl içerisinde 50'den fazla büyük etkinliğe imza attı.
YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Firat02 Kasım 2015 12:50

    Şu bankaların üst yöneticelerinin Türk insan kaynağını sömürerek kanunsuzca aldıkları paralarla lüks içerisinde iyi bir iş başarmış gibi ödül kaldırmalarını ne zaman övmeyi birakacaksınız ?

  • mesut ugur-arti finance01 Kasım 2015 15:02

    Maşallah..sıhhat ve afiyet içersinde başarılarının devamını dilerim..çalışan kazanır ..Adetullah kanunudur!sevgilerimle..mesut ugur-arti finance