BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaMakro EkonomiÇin'de enflasyon 2 yılın zirvesinde----

Çin'de enflasyon 2 yılın zirvesinde

Çin'de enflasyon 2 yılın zirvesinde
10 Ağustos 2022 - 08:15 www.finansgundem.com

Çin'de enflasyon domuz eti fiyatları öncülüğünde 2 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.


Çin'in tüketici enflasyonu, esas olarak artan domuz eti fiyatları nedeniyle Temmuz ayında iki yılın en yüksek seviyesine ulaşırken, zayıf tüketici talebi genel fiyat baskılarını kontrol altında tuttu.

Ulusal İstatistik Bürosu verilerine göre, tüketici fiyat endeksi geçen ay yüzde 2,7 artarken, domuz eti fiyatları yüzde 20,2 arttı. Bloomberg anketine katılan ekonomistlerin tahmini ülkede yıllık enflasyonun yüzde 2,7 olması yönündeydi.

Üretici fiyatları enflasyonu ise emtia fiyatlarının zayıflamasıyla Haziran'daki yüzde 6,1'den Temmuz'da yüzde 4,2'ye geriledi.

Diğer büyük ekonomilerden farklı olarak, daha sıkı Kovid önlemlerinin uygulanması nedeniyle tüketici ve işletme harcamalarının engellediği ortam ülkede tüketici enflasyonunun bu yıl nispeten düşük kalmasına neden olmuştu. .

Salgınla ilgili gelişmeler, küresel düzeydeki olumsuz faktörler ve devam eden emlak krizi Çin'in ekonomik toparlanmasını kırılgan hale getirmiş, sanayide aktivite geçen ay beklenmedik bir şekilde daralmıştı.

Çin'in Rusya'dan ithalatında rekor

 

Çin'den Pakistan'a 2 milyar dolar kredi

 

Çin’in hizmet ticareti 426 milyar dolara ulaştı

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)