BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaEmlakABD'de MBA endeksleri karışık seyretti, faizler arttı----

ABD'de MBA endeksleri karışık seyretti, faizler arttı

ABD'de MBA endeksleri karışık seyretti, faizler arttı
13 Nisan 2022 - 14:01 www.finansgundem.com

ABD Mortgage Bankalar Birliği (MBA) ipotek başvuru araştırmasına göre, mevsimsel faktörlerden arındırılmış, yeniden finansman ve alım kredilerini içeren mortgage başvuru faaliyetinden oluşan piyasa endeksi yüzde 1,3 düşüşle 393,5 puan oldu.

ABD Mortgage Bankalar Birliği(MBA)'nin yayımladığı ve ForeksHaber ile mail yoluyla paylaştığı haftalık rapora göre, satınalma endeksi yüzde 1,4 artışla 261,8 puan olurken, refinansman endeksi yüzde 4,9 düşüşle 1.109,0 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzde 5,13 (Önceki %4,90), 15 yıllık yüzde 4,34 (Önceki %4,11), 5 yıllık ARM faizi yüzde 4,06 (Önceki %3,82), 30 yıllık jumbo faizi yüzde 4,68 (Önceki %4,51) oldu.

Bilgi Notları:

- Mortgage piyasa endeksi haftalık bütün mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içinde satın alma ya da refinansman amacıyla yapılan bütün geleneksel ve devlet kurumlarına başvurularla sabit ve değişken faizli mortgage kredileri yer alıyor.

- MBA satınalma endeksi, tek aile konutlarının satın alınması için yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Endeks, amacına uygun olarak geleneksel ve kamu kredileri olmak üzere piyasadaki bütün ürünleri içeriyor. Endeks, var olan konut satışlarını gösteren güvenilir bir gösterge olarak kabul ediliyor.

- MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman amacıyla kredi kurumlarına yapılan bütün başvuruları
kapsıyor. Endeks, tüm refinansman amacıyla yapılan mortgage kredi faaliyetleri için iyi bir gösterge olarak değerlendiriliyor.

- Araştırma 8 Nisan ile sona eren haftayı kapsıyor.

Venezuela'dan ABD'ye diyalog çağrısı

 

ABD'nin martta bütçe açığı bir önceki yıla göre yüzde 71 azaldı

 

ABD enflasyonu zirve tazeledi

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)