BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemYunanistan'da Türk silahı kaygısı----

Yunanistan'da Türk silahı kaygısı

Yunanistan'da Türk silahı kaygısı
19 Kasım 2021 - 15:29 www.finansgundem.com

Türkiye savunma alanındaki başarıları ile dünyanın ilgisini çekmeye devam ederken, Yunanistan'ın kaygılarını da artırıyor. Yunan Ta Nea gazetesi, haberinde Türkiye'nin kendi silahını ürettiğine ve sattığına dikkat çekti.

Türkiye'nin son yıllarda savunma sanayisinde kaydettiği ilerleme, askeri ihtiyaçlarını dışarıdan karşılayan Yunanistan'ı endişelendiriyor.

Yunan Ta Nea gazetesi, Savunma Sanayii Başkanlığınca hazırlanan kataloğu referans aldı. Türkiye'nin mermiden zırhlı araçlara, savaş gemilerinden insansız hava araçlarına kadar savunma sanayisinde dev adımlar attığını vurguladı. "Türk savunma sanayisinin ürünlerini içeren 632 sayfalık listede, bazı abartıların bulunmasına rağmen Türkiye, Erdoğan döneminde dev adımlar atarak hemen her şeyi üretiyor" ifadesi kullanıldı.

Yunanistan'ın Türkiye'de savunma sanayisindeki gelişmeleri yakından takip ettiğini kaydeden Yunan gazete, Yunan kurmayların "Adımların bazıları ağır, bazıları ise hızlı olmaları bir yana, önemli olan Türkiye'nin silah ürettiğidir. Biz ne yapıyoruz, onu düşünmeliyiz" dediğini de ekledi.

Türkiye’nin yabancı ülkelere gerçekleştirdiği satışlar sayesinde savunma sanayisini dış politikasının önemli bir unsuru haline getirmeye çalıştığına dikkat çeken gazete, "Türkiye son 5 yılda Ukrayna, Katar, Tunus, Libya, Azerbaycan ve Polonya'ya İHA, Pakistan'a savaş gemisi, Tunus’a zırhlı araç, Nijerya'ya devriye gemisi sattı" ifadelerine yer verdi.

Suudi Arabistan Türk SİHA'sı için sıraya girdi! Yunan basınından Bayraktar itirafı

 

Yunan basınını korkutan Türkiye gelişmesi

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)