BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkYKB 505 milyon dolarlık uzun vadeli kredi sağladı----

YKB 505 milyon dolarlık uzun vadeli kredi sağladı

YKB 505 milyon dolarlık uzun vadeli kredi sağladı
27 Temmuz 2013 - 12:15 www.finansgundem.com

Son iki yılın en yüksek ve 2013’ün ilk seküritizasyon işlemi Yapı Kredi’den… Faik Açıkalın: Güçlü mali duruşumuzun göstergesi

Yapı Kredi, havale akımlarına dayalı seküritizasyon programı çerçevesinde, 115 milyon euro ve 355 milyon dolar olmak üzere yaklaşık 505 milyon dolar tutarında kredi sağladı. 2011 yılından beri gerçekleştirilen en yüksek tutarlı seküritizasyon işlemi olmasının yanısıra, 2013 yılının bu çerçevedeki ilk işlemi olma özelliğini taşıyan kredinin 375 milyon dolar tutarındaki kısmı 5yıl, 130 milyon dolar tutarındaki kısmı ise 13 yıl vadeli olarak temin edildi.  
Yapı Kredi CEO’su Faik Açıkalın, yılın ilk yarısında küresel piyasalarda artan belirsizliğe rağmen sağlanan uzun vadeli kredinin Türkiye ekonomisinin stratejik önemini ve Yapı Kredi’nin itibarını bir kez daha ortaya koyduğunu ifade etti. Açıkalın, “Global ekonomide belirsizliğin arttığı bir dönemden geçiyoruz. Böyle bir dönemde bankamızın 2011 yılından beri alınan en yüksek ve bu yılın ilk seküritizasyon kredisine imza atması, üstelik bu kredinin belirli bir kısmının 13 yıl gibi uzun vadeli olması Türkiye’nin olumlu ekonomik performansının yanı sıra, sergilediğimiz güçlü mali duruşun da bir göstergesi. Elde ettiğimiz bu uygun maliyetli kaynağın 130 milyon Amerikan doları tutarındaki kısmını yine müşteri odaklı bankacılık anlayışımızla birlikte sosyal sorumluğu da ilke edinen bir  kurumsal vatandaş olarak yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği projelerinde kullandıracağız” değerlendirmesinde bulundu.
Mitsubishi UFJSecurities, Wells Fargo Securities, Raiffeisen Bank International ve Sumitomo Mitsui Banking Corporation EuropeLtd.’nin düzenleyici olduğu bu işlemde, Avrupa Yatırım Bankası da yer aldı.
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)