BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemYasin El Kadı tam sayfa ilan verdi----

Yasin El Kadı tam sayfa ilan verdi

Yasin El Kadı tam sayfa ilan verdi
20 Ocak 2014 - 13:08 www.finansgundem.com

Yolsuzluk operasyonunun 2. dalgasında adı geçen Suudi milyarder işadamı kendini savundu

Türkiye’yi  sarsan rüşvet ve yolsuzluk operasyonu kapsamında ikinci dalga soruşturmasında haklarında gözaltı ve mal varlıklarına tedbir kararı verilen işadamları arasında adı geçtiği iddia edilen Yasin El Kadı kendini savundu.

ABD yönetiminin El Kaide ile bağlantılı olduğunu öne sürdüğü ancak Başbakan Erdoğan’ın, “Kendisini tanıyorum, inanıyorum, güveniyorum ve kefilim” sözleriyle destek verdiği Suudi milyarder suskunluğunu gazete ilanıyla bozdu.

Suudi işadamı Yasin El Kadı, “El Kaide veya herhangi bir terör örgütü ile ilintili olduğum yönündeki haberler iftiradan ibarettir” dedi. Kadı’nın, Hürriyet Gazetesi’ne verdiği ‘savunma’ ilanında şu ifadeler yer aldı:

“Son zamanlarda hakkımda, Türkiye’de yayın yapan bazı basın yayın organları ile kimi kişi, kurum ve kuruluşlar tarafından basın etik kurallarına uymayan, insan haklarına aykırı, hem Türkiye hem de dünya kamuoyunu bilinçli olarak yanıltmak maksadı güden haberler yapıldığını ve beyanlarda  bulunulduğunu üzülerek öğrenmiş bulunuyorum.

Türkiye kamuoyuna açıkça ifade etmek isterim ki; “el-Kaide veya herhangi bir terör örgütü ile ilintili olduğum” yönündeki haber ve yorumlar gerçeği yansıtmayan, itham ve iftiralardan ibarettir.

Batılı bazı ülkelerdeki aynı içerikli yalan ve iftira haberlerine karşı Avrupa’da ve Birleşmiş Milletler nezdinde açmış olduğum davalar sonucunda 2007 yılında İsviçre, 2008 ve 2010 yıllarında Avrupa Birliği ve İngiltere, yine ABD’nin ve diğer ülke temsilcilerinin de bulunduğu 05.10.2012 tarihli Birleşmiş Milletler yetkili organları tarafından verilen kararla suçsuzluğum ispatlanmıştır.

Söz konusu iddialarla ilgili Türkiye’de de adli makamlar tarafından soruşturma yürütülmüş ve hakkımda “takipsizlik” kararı verilmiştir.  T.C Bakanlar Kurulu’nun 11.10.2012 tarihinde almış olduğu ve Resmi Gazete’de yayımlanmış kararı ile aleyhimdeki bütün idari kısıtlamalarda kaldırılmıştır.

Birçok ülkede “suçsuz ve masum” olduğum mahkemeler ve uluslararası kuruluşlarca karara bağlanmıştır. Dünyanın hiçbir ülkesinde iddia edilen konuda hakkımda açılmış ve devam eden bir dava da bulunmamaktadır. Yapılan bu asılsız haber ve yorumlara karşı avukatlarım aracılığıyla ilgililer hakkında her türlü yasal yollara başvurulacaktır… ”
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)