BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaŞirket HaberleriYapı Kredi'den engelleri kaldıran fon----

Yapı Kredi'den engelleri kaldıran fon

Yapı Kredi'den engelleri kaldıran fon
17 Aralık 2013 - 16:20 www.finansgundem.com

Yapı Kredi, Koç Holding’in “Ülkem İçin B Tipi Fonu”nu satışa sundu...

Sosyal sorumluluk alanında önemli başarılara imza atan Yapı Kredi, Koç Holding’in yürüttüğü Ülkem İçin Engel Tanımıyorum projesi kapsamında “Ülkem İçin B Tipi Fonu”nu satışa sundu. Oluşturulan fonun satışından elde edilen gelirin yaklaşık yüzde 70’i doğrudan okulların engelli öğrencilerin erişimine uygun hale getirKoç ilmesine aktarılıyor. Sosyal sorumluluk bilincini finansal çalışmalarına da yansıtan Yapı Kredi’nin Vehbi Koç Vakfı işbirliği ile hayata geçen yeni fonu, şu anda 12 milyon lirayı aşmış durumda.
Yapı Kredi’nin ürün ve hizmetlerini sosyal sorumluluk bilinci ile şekillendirdiğini belirten Yapı Kredi Özel Bankacılık Pazarlama Direktörü İmre Tüylü, Koç Holding’in Ülkem İçin Projesi’nin son bacağı Yapı Kredi’nin çeşitli ürün ve hizmetleri ile yakından destek olduğu engellilere yönelik... Projenin son iki yılki amacı engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak ve bu konudaki farkındalığı yaratmak. Bu doğrultuda biz de projeye B Tipi Ülkem İçin Büyüme Amaçlı Değişken Fon’unu oluşturarak destek olmaya karar verdik. Yapı Kredi olarak fonun satışından elde ettiğimiz gelirin yaklaşık yüzde 70’ini okulların engelli dostu haline dönüşmesi için kullanacağız. Önümüzdeki dönemde Ülkem İçin projelerinin farklı konulara eğilmesine paralel olarak yatırım fonunun da finansman sağlayacağı alanlar değişiklik gösterebilecek. Böylelikle farklı konulara duyarlı kişileri de projelere dahil etmiş olacağız” açıklamasında bulundu.  

Büyüklüğü 12 milyon lirayı aştı
Fonun piyasaya çıkışından bu yana geçen kısa sürede 12 milyon lirayı aşkın bir büyüklüğe ulaştığını kaydeden Tüylü, “Müşterilerimizden Ülkem İçin Fonu’na gelen talep, projeye başlarken belirlediğimiz hedeflere tahminimizden çok daha çabuk ulaşacağımızı gösteriyor. Müşterilerimiz şu ana kadar yaptıkları 12 milyon lirayı aşkın yatırımla çok önemli bir misyona hizmet etmiş oldular. Yapı Kredi olarak böylesine güzel bir amaca sahip bir sosyal sorumluluk üstlenmekten dolayı çok mutluyuz” şeklinde konuştu.
Tüylü, Yapı Kredi B Tipi Ülkem İçin Büyüme Amaçlı Değişken Fon’un belli bir alt limiti ya da kriteri olmadığını, 100 TL karşılığında da alınabildiğini vurguladı. Tüylü, “Böylelikle yatırımcılar fon sepetlerine yeni bir ürün eklerken hem getiri kazanabiliyor, hem de ekstra bir ücret ödemeden Yapı Kredi kanalı ile çok değerli bir projeye destek oluyorlar” dedi.
Fonu satın alan Yapı Kredi müşterileri, gerçekleştirilen projeleri internet bankacılığı üzerinden adım adım takip edebiliyorlar.  Fon alım satım işlemleri,  tüm Yapı Kredi şubelerinden, 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’ndan ya da Yapı Kredi İnternet Şubesi üzerinden gerçekleştirebiliyor. Ayrıca destek verilen okul bilgilerinin de ekleneceği www.ulkemicinfonu.com adresinden fona dair detaylı bilgilere ulaşılabiliyor.
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)