BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaLeasing-FaktoringYapı Kredi Faktoring’den KOBİ'lere özel yenilik----

Yapı Kredi Faktoring’den KOBİ'lere özel yenilik

Yapı Kredi Faktoring’den KOBİ'lere özel yenilik
11 Nisan 2019 - 11:48 www.finansgundem.com

Yapı Kredi Faktoring, KOBİ'lerin ticari hayatını kolaylaştıracak fonksiyonları genişletti.

Yapı Kredi Faktoring, Finansal Kurumlar Birliği çatısı altında kurulan “Ticaret Zinciri Finansmanı” dijital platformuna katılan ilk faktoring şirketlerinden biri oldu. Sektörde yeni platformun kullanılmasına öncülük eden Yapı Kredi Faktoring, diğer yandan müşterilerinin ticari işlemlerine hız ve kolaylık katmak adına web sitesini, fonksiyonlarını genişleterek yeniledi. 

Ticaret Zinciri Finansmanı dijital platformunda öncü rol 

Yapı Kredi Faktoring Genel Müdürü Bozkurt Çöteli, Finansal Kurumlar Birliği çatısı altında, KOBİ’lerin Ticaret Zinciri Finansmanı’ndan daha fazla yararlanabilmesi amacıyla kurulan Ticaret Zinciri Finansmanı dijital platformuna verdikleri önemin altını çizdi. KOBİ’lerin bu yeni platform ile uygun maliyetli finansmana erişiminin kolaylaşacağını söyleyen Çöteli şu değerlendirmede bulundu: 

“Yapı Kredi Faktoring olarak geleneksel tedarikçi finansmanını bir faktoring çeşidi olarak yıllardır uyguluyor ve pek çok KOBİ’mizi bu ürünle buluşturuyoruz. Öte yandan Ticaret Zinciri Finansmanı dijital platformunu, dijitalleşme ile birlikte değişen iş yapış şekillerinin bir gereksinimi ve sektörümüze heyecan katan bir gelişme olarak görüyoruz. Binlerce alıcı ve satıcıyı bir araya getirecek bu sistem, sadece finansman sağlamakla kalmayıp faktoring alacak yönetimi, tahsilat takibi ve garanti hizmetini dijital ortama taşıyacak ve böylelikle KOBİ’lerimize değer katacak. 17 yıldır sektördeki liderliğini sürdüren öncü bir kuruluş olarak, bu yepyeni platformda ilk işlemlerden birini gerçekleştirmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.” 

Web sitesine yeni online işlemler platformu 

Dijitalleşmenin olanaklarını müşterilerine daha fazla yaşatmak için Yapı Kredi Faktoring web sitesini yenilediklerini belirten Çöteli, sözlerine şu şekilde devam etti: 

“Dijitalleşme, mevcut iş yapış şekillerini dönüştürürken yeni fırsat ve avantajlar yaratıyor. Sektörün lideri olarak biz de müşterilerimizin dijital dünyanın sunduğu imkânlardan daha fazla yararlanmaları gerektiğinin bilinciyle, bu alana yatırımlarımızı sürekli olarak artırıyoruz. Dijitalleşme doğrultusunda önemli bir adımı web sitemizi yenilemekle gerçekleştirdik. 

Kullanıcı dostu bir arayüzle tasarladığımız yeni web sitemize, müşterilerimizin hayatlarına kolaylık ve hız katacak yeni fonksiyonlar ekledik. Web sitemiz içerisinde bulunan online işlemler platformu ile müşterilerimiz; çek, senet, temlik alınan faturalar gibi birçok belgeyi tek tıkla görebiliyor, kesilen faturalarının detayına,  hesap ekstrelerine ve  BA/ BS formu düzenlemek için fatura ile tutar mutabakatlarını yapabilecekleri ekranlara kolayca ulaşabiliyor.  Henüz faktoring ile tanışmamış şirketler; faktoring imkânları hakkında web sitemiz üzerinden kapsamlı bilgiye ulaşabiliyor, duyurularımızı anında takip edebiliyor.”

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)