BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBanka & Kredi KartlarıYanlış kart kullanımına dikkat----

Yanlış kart kullanımına dikkat

Yanlış kart kullanımına dikkat
06 Haziran 2013 - 07:07 www.finansgundem.com

BKM Genel Müdürü Soner Canko, cüzdanında bulunan para ve kartları açıkladı

Kredi kartı aidatı tartışmalarının kart kullanıcısının zihnini meşgul ettiğini ve yeni yasa ile banka müşterilerinin isteklerinin yerine getireleceğini dile getiren Canko, kartların bilinçli kullanılmadığı takdirde bankacılık sektörüne de zarar vereceğini kaydetti. Canko, şöyle devam etti: “Önemli olan kredi kartının olması ve kredilendirilmesi değil, asıl önemli olan ödemenin nakit yerine kartla yapılması. Herkesin kartı olmalı ama kredi kartı olması kesinlikle şart değil. 50 TL’nin altındaki tüm ödemelerimi banka kartıyla yapıyorum ki küçük ödemelerim onunla bitsin. 50 TL’nin üstünü ve taksitli işlemlerimi de kredi kartıyla yapıyorum. Böylece daha kısa hesap ekstrem oluyor.”
TARTIŞMALAR BİTECEK
TBMM’ye sunulan Tüketicinin Korunması Kanunu yasa tasarısından beklentilerinin yüksek olduğunu söyleyen Canko, “Sizin kart ücretiniz iptal edilmişse, benimki edilmemişse ben de isyan ediyorum. 500 lira avantaj kullandım. Ama senin kart ücretin iptal edildiyse benimki niye iptal edilmesin. Bu düzenlemeyle şu tartışmalar bitsin.”
27 milyon kartta 9 bin 800 şikayet
KREDİ kartı aidatına ilişkin tartışmaların kredi kartı edinme oranlarında bir düşüşe neden olmadığını belirten Canko, “2012’de BDDK’ya aksetmiş kartı şikayet 9 bin 800’dür. 2012 itibariyle 54 milyon kredi kartı vardı. Bunların içinde 9 bin 800 uzlaşmazlık, çok büyük bir şey değil” dedi.
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)