BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaMakro EkonomiTürkiye'nin büyümesi için olumsuz tahmin----

Türkiye'nin büyümesi için olumsuz tahmin

Türkiye'nin büyümesi için olumsuz tahmin
06 Kasım 2014 - 12:30 www.finansgundem.com

OECD Türkiye için 2015 büyüme tahminini yüzde 4'ten yüzde 3.2'ye indirdi, 2016 büyüme tahmini yüzde 4 oldu

Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) küresel büyümenin kademeli olarak ivme kazanmasına rağmen geçmiş yıllara kıyasla ılımlı kalacağını belirtirken, Türkiye'nin ekonomisinin gelecek yıl için büyüme tahminini yüzde 4'ten yüzde 3.2'ye indirdi.

OECD tarafından yayımlanan ön tahminlere göre büyümenin 2016'da hızlanarak yüzde 4 yükselmesi öngörülüyor. Kuruluş Mayıs ayında Türkiye için 2014 büyüme tahminini yüzde 2,8 olarak açıklamıştı. Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (OECD) tarafından 15-16 Ekim'de yapılacak olan G20 liderler zirvesi öncesinde hazırlanan raporda yer alan ön tahminlere göre dünya ekonomisinde büyümenin 2015'te yüzde 3.7, 2016'da ise yüzde 3.9 olması bekleniyor.

Küresel ekonomi hakkında daha ayrıntılı bilgi verecek olan nihai rapor 25 Kasım'da yayımlanacak. Raporda euro bölgesi ekonomisindeki yavaşlama ve gelişmekte olan büyük ekonomilerde görülen zayıflıklar nedeniyle ABD öncülüğünde gerçekleşen küresel büyümenin ancak kademeli olarak ivme kazanabildiği belirtildi.

OECD, küresel ekonomiye bakıldığında euro bölgesinin zayıf noktayı teşkil ettiği ifade edilerek Avrupa Merkez Bankası'nın ekonomiyi canlandırmak için "ne gerekiyorsa yapılacak" sözünün arkasında durarak devlet tahvili alımlarına başlaması çağrısında bulundu.
 
ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)