BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaMakro EkonomiTürkiye krizi fırsata çevirdi----

Türkiye krizi fırsata çevirdi

Türkiye krizi fırsata çevirdi
07 Mayıs 2013 - 16:53 www.finansgundem.com

Doğuş Grubu CEO'su Hüsnü Akhan, Türkiye'nin krizi iyi yönettiğini belirtti

Forum İstanbul 2013'e katılan Doğuş Grubu CEO'su Hüsnü Akhan CNBC-e'nin sorularını yanıtladı.
Akhan dünyada gelişmiş ülkelerin kriz yönetiminde başarılı olamadığını söyledi. Gelişmekte olan ülkelerden Türkiye'nin başını çektiği bir grubun ise kriz yönetiminde oldukça başarılı olduğunu söyleyen Akhan, "Özellikle bankacılık sisteminin güçlendirilmiş olması, Türkiye'nin krizden en az etkilenen ülkelerden biri olması gerçeğini doğurdu" dedi.
Akhan bunun da ötesinde Türkiye'nin krizi fırsata çeviren bir ülke olduğunu belirtti.
'FARKINDALIK YARATILDI'
"Türkiye'de küçük ve orta boy işletmeler artık 10 yıllık planlar yapıyor" diyen Akhan, daha önce böyle bir farkındalık olmadığını kaydetti.
'GÜÇ BATI'DAN DOĞU'YA, KUZEY'DEN GÜNEY'E KAYIYOR'
Türkiye ekonomisinden 2013 yılında ne gibi beklentileri olduğu sorulan Akhan, dünyada güç dengesinin hızla Batı'dan Doğu'ya kaydığını, şimdi ise Kuzey'den Güney'e yavaş da olsa bir kayma olduğunu söyledi.
'2012'NİN İKİ KATI BÜYÜME YAKALANIR'
Türkiye'nin bu yıl geçen senenin iki katı bir büyüme hızı yakalamasını beklediğini belirten Akhan, istikrarlı bir hükümete sahip olan Türkiye'nin krizi fırsata çevirmeye devam edeceğini düşündüğünü belirtti.
'CARİ AÇIK ENDİŞE YARATMIYOR'
Cari açıkla ilgili endişe duymadıklarını aktaran Akhan, cari açığın bu yılı hedeflendiği şekilde bitireceği öngörüsünde bulundu.
'TÜRKİYE'YE GÜVEN SÜRÜYOR'
Akhan, geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen 3. Havalimanı ve Sinop nükleer santral ihalelerinin Türkiye'ye olan güveni yansttığını kaydetti ve bu konuda hiçbir problem görmediğini belirtti.
NOT ARTIŞINDA GEÇ KALINDI
Türkiye'nin not artırımında çok geç kalındığını belirten Akhan, kredi notu veren kuruluşların Türkiye'ye karşı geleneksel olarak cimri davrandığını söyledi.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)