BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti İş Bankası 01 Ağustos 2019, 13:45

Bankacılık faaliyetlerinin yanı sıra hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle de topluma değer katan Türkiye İş Bankası, Kuzey Kutbu’na 11-26 Temmuz 2019 tarihleri...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri
AKBNK 6,95 2,96 36.140.000.000,00
ALBRK 1,16 0,87 1.044.000.000,00
GARAN 9,05 3,55 38.010.000.000,00
HALKB 5,65 3,86 7.062.500.000,00
ICBCT 3,32 0,30 2.855.200.000,00
ISCTR 5,49 2,62 24.704.835.300,00
SKBNK 0,90 0,00 1.042.200.000,00
TSKB 0,85 0,00 2.380.000.000,00
VAKBN 4,54 3,42 11.350.000.000,00
YKBNK 2,51 2,87 21.202.098.722,84

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkTürk girişim sermayesi fonları Katarlı yatırımcılarla buluştu----

Türk girişim sermayesi fonları Katarlı yatırımcılarla buluştu

Türk girişim sermayesi fonları Katarlı yatırımcılarla buluştu
05 Nisan 2019 - 11:42 www.finansgundem.com

Katarlı yatırımcılar Türk girişim sermayesi fonları ile Doha'da bir araya gelerek yatırım fırsatlarını değerlendirdi.

Alternatif Bank'tan yapılan açıklamaya göre Cumhurbaşkanlığı Yatırım  Ofisi öncülüğünde Alternatif Bank ve Commercial Bank’ın katkılarıyla Katar'ın  başkenti Doha’da düzenlenen etkinlikte Katarlı yatırımcılar, portföylerinde Türk  startupları barındıran girişim sermayesifonlarıyla bir araya geldi.

Katar ve Türkiye arasında güçlenen ticari ve ekonomik bağların  ölçeğini artırmak, bu iki ülke yatırımcıları için verimli iş ilişkileri  oluşmasına zemin hazırlamak için her geçen gün yeni adımlar atılıyor. 

Doha'da gerçekleşen etkinliğe,Türkiye'nin Doha Büyükelçisi Fikret  Özer, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkan Yardımcısı Ahmet Burak Dağlıoğlu,  Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür, Commercial Bank Uluslararası Bankacılıktan  Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fahad Badar, girişim sermayesi fonları Boğaziçi  Ventures, Istanbul Startup Angels, Ida Capital ve Turk Telekom Ventures katıldı.

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Commercial Bank ve Alternatif Bank’ı  temsilen toplantıya katılan üst düzey yöneticilerle Katarlı yatırımcılar çeşitli  sunumlar ve bire bir görüşmeler gerçekleştirdi. 

"Katarlıların Türkiye'ye yatırımları hızla artıyor"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi  Başkan Yardımcısı Ahmet Burak Dağlıoğlu, Türkiye ve Katar'ın, iki önemli  stratejik ve ekonomik paydaş olarak iş birliklerini sürdürdüğünü ve gelecekte de  sürdürmeye devam edeceklerini belirtti.

Bu iş birliğinin bir sonucu olarak, 2018 yılında iki ülke arasındaki  ticaret hacminin 1,5 milyar dolara yaklaştığını ifade eden Dağlıoğlu, "Türkiye’yi  ziyaret eden Katarlı turistlerin sayısı 130 bini aştı. Doğrudan yabancı  yatırımlar anlamında ise Katarlıların Türkiye’ye yaptıkları yatırımların sayısı  son 16 yıldır hızlı şekilde artıyor. Türkiye’de yerleşik Katarlı şirketlerin  doğrudan yabancı yatırım hisselerinin toplam değeri ise 5,5 milyar dolar  seviyesine ulaşmış durumda." değerlendirmelerde bulundu.

"Girişim sermayesi fonlarını ve startupları Katarlı yatırımcılara  tanıttık"

Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür de Alternatif Bank olarak, Türk  bankacılık sektöründeki 27 yıllık tecrübe ve kurumsal kültürlerine temel teşkil  eden "danışman ve basiretli bankacılık" anlayışıyla, müşterilerin varlıklarına  değer katarak birlikte büyümeye çok önem verdiklerini belirtti.

Bu amaç doğrultusunda, Türkiye ve Katar arasındaki dostluktan  aldıkları güçle, iki dost ve kardeş ülke arasında ivme kazanan ticareti her geçen  gün yukarıya taşımaya, sundukları ürün ve hizmetlerle fark yaratmaya  odaklandıklarının altını çizen Gür, şunları kaydetti:

"Hissedarımız Commercial Bank’la birlikte, karşılıklı yatırımları  artırmak için Katar ile Türkiye arasında bir köprü görevi görüyoruz.  Müşterilerimizin tüm bankacılık ihtiyaçlarını kusursuz bir şekilde  karşılayabilmek için çalışıyor, iki ülke arasında gerçekleşecek yatırımlara  destek sağlamayı hedefliyoruz. Diğer taraftan, bankacılık hizmetlerimizin yanında  iştiraklerimizden Alternatif Lease ve Alternatif Menkul ile finansman ve yatırım  ihtiyaçlarını karşılamak için özel çözümler de sunuyoruz. 

Türkiye, genç nüfusu, teknolojiye hızlı adapte olabilen çevik yapısı,  güçlü finans sektörü gibi dinamiklerin etkisiyle yurt dışından yatırımcıların  ilgisini çekmeye devam ediyor. Türk girişimleri geçtiğimiz yıl yaptıkları önemli  anlaşmalar ve aldıkları yatırımlarla kayda değer başarı elde ettiler. Hayata  geçirdikleri işlerle ciddi bir potansiyele sahip olduklarını gösterdiler. Bu  buluşmanın, ülkemizde potansiyeli yüksek olan girişim sermayesi fonlarını ve  portföylerindeki start-up'ları Katarlı yatırımcılara tanıtmak için iyi bir fırsat olduğuna yürekten inanıyor, Commercial Bank’ın desteği ve bankacılık sektöründeki  deneyimimizle bu sürece destek vermekten mutluluk duyuyoruz. Gelecekte de bu tür  girişimlere desteklerimiz sürecek."

"Uluslararası çapta en büyük yatırımımız Alternatif Bank"

Alternatif Bank Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve The Commercial Bank  Grup Üst Yöneticisi (CEO) Joseph Abraham ise şunları kaydetti:

"Türkiye’nin ve uluslararası çapta en büyük yatırımımız olan  Alternatif Bank’ın taşıdığı potansiyeli görüyoruz. Commercial Bank ve Alternatif  Bank olarak ülkelerimiz arasındaki stratejik iş birliğinin gelişiminde ön  saflarda yer alıyoruz. Katar ve Türkiye arasındaki çift yönlü yatırıma verdiğimiz  desteğimiz en temel önceliklerimiz arasında bulunurken, üst düzey katılımla  gerçekleşen böylesine kıymetli bir yatırım etkinliğine ev sahipliği yapmaktan da  mutluluk duyuyoruz. Her iki bankamız adına, yakın iş birliğimiz ve sınır ötesi  uzmanlığımızla hem Türkiye’deki hem de Katar’daki müşterilerimiz için ticarete  etkin destek sağlayarak, bankacılık ihtiyaçlarını karşılayabileceğimize ve  yatırım fırsatları sunabileceğimize inanıyoruz."

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)