BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaPara PiyasaTSPB’nin yeni başkanı İbrahim Öztop oldu!----

TSPB’nin yeni başkanı İbrahim Öztop oldu!

TSPB’nin yeni başkanı İbrahim Öztop oldu!
10 Eylül 2021 - 17:14 www.finansgundem.com

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB) yeni dönem başkanı Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Öztop oldu.

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin yeni başkanı, İbrahim Öztop oldu. TSPB Yönetim Kurulu’nun, 10 Eylül 2021 tarihinde gerçekleştirdiği yönetim kurulu toplantısında Tevfik Eraslan’ın görevinden ayrılması nedeniyle boşalan TSPB Başkanlığı’na, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi ve TSPB Yönetim Kurulu Başkan Vekili olan İbrahim Öztop seçildi. TSPB yönetim kurulu toplantısında Birlik Başkan Vekilliğine ise Mustafa Selim Yazıcı getirildi.

“Piyasalara olan ilgi tarihi fırsatlar sunuyor”

Yeni dönem Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Başkanlığını yürütecek olan İbrahim Öztop yaptığı değerlendirmede, son dönemde hem talep, hem de arz tarafında sermaye piyasalarına olan ilginin büyüdüğüne dikkat çekti. Öztop, TSPB olarak sermaye piyasalarına olan ilginin artarak devam etmesi, piyasanın sürdürülebilir bir anlayışla büyümesi ve derinleşmesi için çalışmalarına etkin bir şekilde devam edeceklerini ifade etti.

Öztop,

“Pandemi sürecinde Türkiye sermaye piyasalarına olan yerli yatırımcı ilgisi büyük oranda yükseldi. Yatırımcının güçlenen ilgisiyle birlikte 2021 yılında şirketler halka arza yoğun ilgi gösterdi. Sermaye piyasaları, yılbaşından bugüne kadar 35 şirkete halka arz yoluyla 15 milyar TL kaynak sağladı. Sermaye Piyasası Kurulu’na yapılan başvurular ve şirketlerin hazırlık çalışmaları, yılın geri kalanında da halka arzların artarak devam edeceğini gösteriyor. Yatırımcıların yanı sıra, şirketlerin de sermaye piyasalarına olan ilgisini tarihi bir fırsat olarak değerlendiriyoruz. Birlik olarak bu fırsatın sektörde doğru bir şekilde değerlendirilmesi ve ülkemizin orta uzun vadeli hedeflerinin gerçekleştirebilmesi için yol gösterici olacağına inandığımız çalışmalarımızı etkin bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz”

dedi.

Merkez Bankası piyasayı 78 milyar TL fonladı

 

Emtia piyasalarında riskler yükseliyor

 

Boğa piyasası ekim ayına kadar devam edecek

 

 

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • mahmut13 Eylül 2021 13:36

    turkiyedeki sikinti sermaye piyasalarinin bile tamaminin bankalar tarafindan yonetilmesi. birbirine rakip iki finansal aracin yonetiminin ayni kisiye verilmesi. sen bir banka genel mudurunu sermaye piyasalarinin basina getiriyorsun ve adamdan kredi yerine halka arzlari ve tahvilleri tesvik edecek adimlar atmasini bekliyorsun.