BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaEmlakTOKİ gurbetçileri ev sahibi yapacak----

TOKİ gurbetçileri ev sahibi yapacak

TOKİ gurbetçileri ev sahibi yapacak
10 Mart 2022 - 11:57 www.finansgundem.com

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarına yönelik İstanbul'da 420 konutluk projeyi hayata geçirecek.

TOKİ, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları için İstanbul Sancaktepe'de 420 konutluk proje yapacak.

Başvurular 21 Mart'ta başlıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı TOKİ Başkanı Ömer Bulut, yıllardır dar gelirli vatandaşları kira öder gibi ev sahibi yaptıklarını belirterek, inşa ettikleri 1 milyon 100 bin konutla 5 milyondan fazla vatandaşın sıcak yuvasının mimarı olduklarını söyledi.

İşçiden memura, ev hanımdan esnafa toplumun tüm kesimlerini kucaklayan bir anlayışla hareket ettiklerini belirten Bulut, "Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarımızın ev sahibi olması için İstanbul Sancaktepe'de 2 1 ve 3 1 nitelikli 420 konutluk projeyi hayata geçiriyoruz. Projemize başvurular 21 Mart-18 Mayıs tarihleri arasında yapılacak" dedi.

Yeni konut projesiyle yurt dışında yaşayan Türk vatandaşların İstanbul'da kira öder gibi ev sahibi olacağını kaydeden Bulut, Sancaktepe Projesi'ni de yatay mimari anlayışla hayata geçireceklerini belirtti.

İşlemler e-Devlet üzerinden yapılabilecek

Projeden yararlanarak ev sahibi olmak isteyen yurt dışında yaşayan vatandaşlar başvurularını e-Devlet üzerinden yapabilecek.

Başvuruda bulunacak kişilerin öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması veya mavi kart sahibi olması şartı istenecek. Başvuru sahiplerinin yurt dışında süresiz oturum hakkına sahip olması, yurt dışında daimi ikamet ediyor olması ve başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olması gerekecek.

Ayrıca bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir başvuru yapılabilecek. Birden fazla başvuru yapılması halinde başvurular geçersiz sayılacak.

Projede 2 1 konutların ortalama bedeli 1 milyon 430 bin olacak. Bu konutlar yüzde 30 peşinatla 8 bin 342 lira taksitle 120 aya varan vadelerden, 3 1 konutlar da 1 milyon 680 bin bedelle, yüzde 30 peşinat, 9 bin 800 lira taksit ve 120 aya varan vade seçenekleriyle satılacak.

Başvuruların tamamlanmasından sonra, kura çekilişi 31 Mayıs 2022'de yapılacak. Hak Sahibi Belirleme Kurası TOKİ'nin sosyal medya (Facebook, Twitter, YouTube ve Instagram) hesaplarından canlı yayınlanacak.

Detaylı bilgiye, "www.toki.gov.tr" adresinden veya 444 86 54 numaralı Alo TOKİ Bilgi Hattından ulaşılabilecek.

TOKİ'nin indirim kampanyasının ayrıntıları açıklandı

 

TOKİ'nin indirim kampanyası 22 Mart'ta başlıyor

 

TOKİ konutlarına indirim geliyor

 

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • E g.10 Mart 2022 13:05

    TOKİ DÜŞÜK GELİRLİLERİN SATIN ALABILECEĞİ/KIRALAYABİLECEĞİ İÇİN YETERLİ SAYIDA KONUT ÜRETMEDİĞİNDEN/Kiralık konut ARZI da yaratmadığından TASFİYE EDİLMELİDİR SATILIK/KIRALIK SOSYAL KONUTLARIN YAPIMINI/YAPTIRILMASINI HER İLİN BELEDİYELERİ ÜSTLENMELİDİR