BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemSPK 50 kişiyi işe alacak----

SPK 50 kişiyi işe alacak

SPK 50 kişiyi işe alacak
08 Kasım 2022 - 19:35 www.finansgundem.com

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından SPK Meslek Personel Yardımcılığı Giriş Sınavı duyuruldu. Sınav sonuçlarına göre 40 uzman yardımcısı ve 10 bilişim uzman yardımcısı istihdam edilecek

SPK Meslek Personel Yardımcılığı Giriş Sınavı duyuruldu. SPK'nın internet sitesinde yer alan ilana göre, Kurulun Genel İdare Hizmetleri sınıfından 8'inci derece kadrolara atanmak üzere, 40 uzman yardımcısı ve 10 bilişim uzman yardımcısı alınacak.

Giriş sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı yapılacak. Yazılı sınava KPSS puan türünden başarı sırasına göre aday çağrılacak.

Başvurular dijital ortamda 12-25 Kasım döneminde alınacak. Sınava katılmak isteyen adaylar, e-Devlet (Sermaye Piyasası Kurulu/Kariyer Kapısı) ve Kariyer Kapısı "https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr" adresleri üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecek.

Yazılı sınav Ankara ve İstanbul'da yapılacak. Giriş sınavının yazılı bölümünde başarılı olanlar, Kurul tarafından sözlü sınava tabi tutulacak. Yazılı ve sözlü sınavın yapılacağı yer, tarih ve saatlerine ilişkin bilgiler Kurulun resmi internet sitesinde "www.spk.gov.tr" ve Kariyer Kapısı İşe Alım Platformu'nda "https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr" ilan edilecek.

Sınavla ilgili yayımlanacak duyuru, ilan ve bilgilendirmeler tebligat mahiyetinde olup, adaylara ayrıca bir tebligat yapılmayacak.

Öte yandan, Kurul tarafından 3-4 Eylül 2022 tarihlerinde yazılı aşaması yapılan Meslek Personel Yardımcılığı Giriş Sınavı'nda süreç devam etmekte olup, sözlü aşamasının yapılacağı yer ve tarih adaylara ayrıca duyurulacak.

SPK'de görev değişikliği

 

SPK, borsa manipülasyonunun detaylarını açıkladı

 

SPK'nın borsadaki dolandırıcılık iddiasına ilişkin yaptığı suç duyurusunun detayları

 

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)