BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemNijerya 7 BM kuruluşunu vergi kaçırmakla suçladı----

Nijerya 7 BM kuruluşunu vergi kaçırmakla suçladı

Nijerya 7 BM kuruluşunu vergi kaçırmakla suçladı
29 Ocak 2022 - 08:43 www.finansgundem.com

Nijerya'da terör örgütü Boko Haram'ın etkili olduğu Borno eyaletinde Birleşmiş Milletlere (BM) bağlı 7 kuruluşu vergi kaçırmakla suçlandı.

Borno Eyaleti İç Gelir Servisi (BO-IRS), BM'nin 7 kurumunu vergi kaçakçılığıyla suçladı.

BO-IRS tarafından yapılan açıklamada, vergi kaçakçılığıyla suçlanan 7 kurumun Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi (UNOCHA), Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), Dünya Gıda Programı (WFP), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ve Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) olduğu belirtildi.

Açıklamada, BM sisteminin operasyonlarını düzenleyen uluslararası yasaların onları tüzel kişilik olarak vergi ödemekten muaf tutmasına rağmen, özellikle yerel personelleri ve sözleşme ortakları için geçerli olmadığı kaydedildi.

BO-IRS Başkanı Mohammad Alkali, yaptığı açıklamada, Uluslararası Göç Örgütü (IOM) gibi BM kurumlarının bu yasalara uyduğunu belirtti.

Nijerya'da 2000'li yılların başından bu yana varlık gösteren terör örgütü Boko Haram'ın, 2009'dan bu yana düzenlediği kitlesel şiddet eylemlerinde 20 binden fazla kişi öldü.

Örgüt, 2015'ten bu yana ülkenin sınır komşuları Kamerun, Çad ve Nijer'de de saldırılar gerçekleştirdi. Örgütün Çad Gölü Havzası'ndaki saldırılarında en az 2 bin kişi hayatını kaybetti.

Bölgede artan saldırıları nedeniyle BM'nin farklı kurumları insani yardım faaliyetlerini sürdürüyor.

Nijerya'da çocuk felci virüsü yeniden ortaya çıktı

Kuzey Kore, BM Silahsızlanma Konferansı’nı yönetecek

BM konvoyuna Kolombiya'da silahlı saldırı

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)