BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaMakro EkonomiMoody's: Tedarik zinciri krizine bir darbe de Çin'den gelebilir----

Moody's: Tedarik zinciri krizine bir darbe de Çin'den gelebilir

Moody's: Tedarik zinciri krizine bir darbe de Çin'den gelebilir
17 Ocak 2022 - 11:59 www.finansgundem.com

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's Analytics ekonomistine göre Çin'in 'sıfır Kovid' politikası tedarik zinciri krizine bir darbe daha indirebilir


Moody's Analytics Kıdemli Ekonomisti Katrina Ell küresel tedarik zincirinde yaklaşık bir yıldır devam eden sıkıntıların yılın ilk aylarında azalacağını belirterek "Bu nedenle üretici fiyatları ve girdi fiyatları gibi alanlarda aşağı yönlü baskı görebiliriz. Ancak Çin'in sıfır Kovid politikası kapsamında önemli liman ve fabrikaları kapatması sıkıntıları artırabilir" yorumunu yaptı.

Pekin hükümeti pandeminin başladığı 2020 yılının başından beri virüsü kontrol altına almak için ülkeler ve şehirler arası seyahat yasakları gibi bir takım önlemleri içeren 'sıfır Kovid' politikası uyguluyor.

Virüsü önlemeye yönelik olarak gerçekleşen kısıtlamalar, küresel çapta imalat ve nakliyat gibi faaliyetlere darbe vuruyor. Son olarak hızla yayılan Omikron varyantının da bu sektörlere yeni bir darbe vurmasından endişe ediliyor.

Ekonomist, Çin'in politikasının gelecek birkaç ayda enflasyon ve merkez bankası politikasında önemli sonuçları olacağını bildirdi.

Goldman Sachs Salı günü omikron varyantı nedeniyle getirilen kısıtlamaların ekonomik aktiviteye darbe vuracağını öngörerek Çin'in 2022 büyüme tahminini yüzde 4.8'den yüzde 4.3'e düşürmüştü.

Biden: Tedarik zinciri krizinin önüne geçildi

 

Moody's Fed'den bu yıl 3 faiz artırımı bekliyor

 

Moody's: Türkiye'de bankacılık sistemine güven güçlü kalmaya devam ediyor

 

 
 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)