BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemKral III. Charles ilk kez halka seslendi----

Kral III. Charles ilk kez halka seslendi

Kral III. Charles ilk kez halka seslendi
09 Eylül 2022 - 20:32 www.finansgundem.com

Kraliçe II. Elizabeth'in ölümünün ardından başkent Londra'ya geçen tahtın yeni sahibi III. Charles, halka ilk seslenişini gerçekleştirdi

Birleşik Krallık tahtının yeni sahibi III. Charles, krallığının ilk ulusa seslenişini gerçekleştirdi.

Annesi Kraliçe II. Elizabeth'in görevi için fedakarlıklar yaptığını belirten Kral III. Charles, "Annemin anısını ve hayatını adamış olduğu bu hizmeti her zaman yaşatacağım" dedi. 50 yıldan beri Veliaht Prens olarak yapmış olduğu işleri şimdi oğlu William'ın gerçekleştireceğini ifade eden Kral Charles, "Henry ve Megan, onlar da kendi yaşamlarını sürdürmeye devam edecekler. 1 hafta içerisinde ulus olarak, İngiliz Uluslar Topluluğu ve küresel toplumu olarak bir araya geleceğiz ve Kraliçe'nin defin törenini gerçekleştireceğiz" dedi.

III. Charles, halka ilk seslenişinde şu ifadeleri kullandı:

"Bu onun temeldeki kişisel adanmışlığıydı. Bütün hayatını buna adamıştı. Fedakarlıklar yaptı görevi için. Adanmış bir şekilde hizmet etti, geri adım atmadı. İlerleme zamanlarında, değişim zamanlarında, kutlama zamanlarında ve üzüntü zamanlarında, kayıp zamanlarında hep bu ruhla hizmet etti.

Hayatı boyunca geleneğe bağlılığını gördük. Ve tabii ki ilerlemeyi de hep göz önünde bulundurdu. Ülkemizi, ulusumuzu daha ileri taşımaya çalıştı. Onun ortaya koymuş olduğu adanmışlık esasında hizmetinin sembolü oldu.

Majesteleri, Kraliçe hem insan olarak ve halkı için en iyisini yapan hükümdar olarak karşımıza çıkıyor. Annemin anısını ve hayatını adamış olduğu bu hizmeti her zaman yaşatacağım.

"DEĞERLERİMİZ VARLIĞINI SÜRDÜRECEK"

Bizim değerlerimiz her zaman için varlığını sürdürecek. Görevimiz de devam edecek. Özellikle İngiltere Kilisesi ile olan bağlantımız, bağlılığımız, ilişkimiz devam edecek. Bu imanla, inançla başkalarına yardıma devam edeceğimiz. Özgürlük, gelenek ve sorumluluklarımızın bilincinde olarak parlamenter hükümet t emelinde çalışmalarımız devam edecek.

Kraliçe çok büyük adanmışlık gösterdi ben de aynısını yapma noktasında size vaadimi sunuyorum. Anayasa ülkemizin temelini oluşturacak. Birleşik Krallık'ın neresinde yaşarsanız yaşayın, dünyanın neresinde olursanız olun, sizlere saygı, sadakat ve sevgiyle hizmet edeceğim hayatım boyunca yaptığım gibi.

Elbette yeni sorumluluklar alıyor olacağım, hayatım değişecek. Benim için zamanımı ve enerjimi bugüne kadar yaptığım gibi hayır işlerine ayırabileceğimi zannetmiyorum, çünkü sorumluluklarım değişiyor. Bu işi başkalarına bırakıyor olacağım. Ailem için de ç ok şey değişecek. Sevgili eşimin bana olan desteğine güveniyorum.

70 sene önce annem tahta çıktı kraliçe olarak. Şimdi benim eşim, kralın eşi kraliçe sıfatıyla benimle olacak. Veliahdımız William da İskoç ya tahtının sahibi olacak. O da gereken sorumlulukları yerine getirmeye devam edecek.

50 yıldan bu yana yapmış olduğum işleri şimdi William yapacak.

Henry ve Megan, onlar da kendi yaşamlarını sürdürmeye devam edecekler. 1 hafta içerisinde ulus olarak, İngiliz Uluslar Topluluğu ve küresel toplumu olarak bir araya geleceğiz ve Kraliçe'nin defin törenini gerçekleştireceğiz. Onun ortaya koymuş olduğu örneğin ışığında onu anacağız. Ailem adına samimiyetle ve cani yürekten göndermiş olduğunuz dileklere teşekkür etmek istiyorum.

Sevgili anneme...

Sen artık ebedi yolculuğuna çıktın ve ben sadece şunu söylemek istiyorum; teşekkür ederim, teşekkür ederim.

Sevgin ve adanmışlığın için ailemize ve ulusumuza o kadar güzel hizmet ettin ki uzun yıllar boyunca, melekler ebedi istirahatinde seninle olsun."

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth hayatını kaybetti

 

Tahtta 70 yıl: Kraliçe 2'nci Elizabeth kimdir?

 

Kraliçe’nin ne kadar mirası var?

 

Banknotlarda Kral III. Charles tartışması

 

Liz Truss ‘Kral 3. Charles’ unvanını kullandı

 

Kraliçe Elizabeth'in ölümünün ardından taht Prens Charles'a geçti

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)