BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaTeknolojiKızılhaç'a siber saldırı: 500 bin insanın verileri çalındı----

Kızılhaç'a siber saldırı: 500 bin insanın verileri çalındı

Kızılhaç'a siber saldırı: 500 bin insanın verileri çalındı
21 Ocak 2022 - 10:36 www.finansgundem.com

Uluslararası Kızıl Haç Komitesi büyük bir siber saldırıya uğradı. Mültecilerden, tutuklulardan, göçmenlerden ve aile üyelerinden gelen bilgilerin kim tarafından ele geçirildiği bilinmiyor.

Kızıl Haç'ın internet sitesinde yayınlanan bir açıklamada, "Geçtiğimiz gün 515 bin son derece savunmasız kişiye ilişkin bilgiler çalındı" denildi.

Veriler Kızıl Haç'ın sakladığı üçüncü taraf bir İsviçreli yükleniciden çalındı ​​ve henüz sızdırıldığına veya başka bir şekilde halka açık olarak paylaşıldığına dair bir gösterge ortaya çıkmadı.

Kızıl Haç, bilgisayar korsanlarını dünya çapında en az 60 Kızılhaç ve Kızılay derneğinden gelen bilgileri yayınlamamaya çağırdı.

Çağrıda, “Bu insanların yadıklarına katlamnası zor ve bu durum aileler için acı ve keder yaratır. Doğru olanı yapın. Bu verileri paylaşmayın, satmayın, sızdırmayın veya başka bir şekilde kullanmayın” ifadelerine yer verildi.

Kızıl Haç Genel Direktörü Robert Mardini, "Bu siber saldırı, halihazırda insani hizmetlere ihtiyaç duyan savunmasız insanları daha fazla risk altına sokuyor. Hepimiz bu bilginin hedef alınıp tehlikeye atılacağı konusunda dehşete düştük ve kafamız karıştı" dedi.

Çalınan veriler, kurumsal programlara erişimde kullanılan adları, konumları, iletişim bilgilerini ve kimlik bilgilerini içeriyor.

Kızıl Haç için çalışan yaklaşık 2 bin personel ve gönüllünün giriş bilgileri de çalındı.

Savaş veya doğal afetler nedeniyle ayrılan aile üyelerini birbirine bağlayan Restoring Family Links adlı programın tamamı, siber saldırının neden olduğu kesinti nedeniyle kapatıldı.

Polonya'da siber saldırı alarmı verildi

 

Kuzey Koreli hackerlardan Rusya'ya siber saldırı

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)