BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkJPMorgan yüzlerce genç bankacıyı ofise çağırdı----

JPMorgan yüzlerce genç bankacıyı ofise çağırdı

JPMorgan yüzlerce genç bankacıyı ofise çağırdı
27 Ağustos 2020 - 15:00 www.finansgundem.com

ABD’nin en büyük bankalarından JPMorgan oryantasyon süreçleri devam eden yüzlerce genç analistin eylül ayında ofise dönmesini istiyor

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

JPMorgan banka ekibine yeni katılan genç bankacıların eylül ayında ofise dönmelerini istiyor. Dev banka devam eden korona virüs sürecinde genç bankacıların oryantasyon sürecini internet üzerinden gerçekleştiren rakip bankalardan ayrışan bir adım attı.

ABD bankası son haftalarda Londra ve New York ofisleri de dahil olmak üzere önemli yerlerdeki ofise dönüş adımlarını kademeli olarak artırıyor. Financial News’in edindiği bilgilere göre 8 Eylül tarihinden itibaren JPMorgan’da internet üzerinden eğitimden geçen yüzlerce analistin ofise dönmesi bekleniyor.

JPMorgan işe aldığı analist sayısını açıklamazken, büyük yatırım bankaları genellikle her yıl küresel olarak 400-600 arasında personel alımı yapıyor.

Dev ABD bankasının bu hamlesi tüm yeni personelin ofise döneceği anlamını taşımıyor. Bunun yerine çalışanların departman sırasına göre ofise dönmesi bekleniyor. Buna göre satış ve ticaret departmanı ve merkez büro yatırım bankacılığı departmanı çalışanlarının daha büyük sayılarda ofise dönmesi bekleniyor. Ofise dönüşler gönüllülük esasına dayalı olarak gerçekleşecek.

Yatırım bankalarının büyük bir çoğunluğu yeni gelen analistlerinin ya sanal ortamda eğitmeyi tercih etti ya da virüs endişesiyle başlangıç programlarını erteledi. Özellikle İngiltere'dekiler olmak üzere yeni analist sınıfları genellikle farklı ülkelerden gelen yeni mezunlardan oluşmaktadır.

Genç bankacıların mesaisi sabah 8’den gece 2’ye kadar

 

HSBC Nisan ayında yaptığı açıklamada, "mevcut ve gelecekteki işgücünü korumak için” lisansüstü programının başlamayı Ekim ayına erteledi. Bu süreçte Evercore ve Cantor Fitzgerald yatırım bankaları ise yeni çalışanlarına başlangıç programlarını gelecek yıla erteleme şansı sundu.

Ancak bankacılık yöneticileri genç bankacıların ofislerdeki sayısının arttırılmasına ihtiyaç duyulduğunu belirtirken analistler ve benzeri alanlarda çalışanların mesleğin kıdemli isimleriyle çalışırken öğrenmeleri gerektiğini savunuyor. Goldman Sachs CEO’su David Solomon ikinci çeyrek bilançosunu açıklarken bankanın çıraklık kültüründen beslendiğini belirtmişti. Citigroup CEO’su Michael Corbat ise uzaktan çalışma yöntemlerini sürdürerek yeni yeteneklerin kaybolması riskini alamayacaklarını belirtmişti.

JPMorgan evden çalışmaya güvenmiyor

JPMorgan Londra’daki çalışanlarının %30’unu rotasyon sistemini esas alarak geri çağırdı. Bu yüksek oran ABD bankasının diğer rakip bankalara göre evde çalışma uygulamaları konusunda çok daha şüpheli davrandığını gösteriyor.

Eski İskoçya Kraliyet Bankası Natwest Markets İngiltere’deki çalışanlarının büyük çoğunluğunun 2021’e kadar evde çalışacağını açıkladı. HSBC eylül ayında Londra’daki çalışanlarının %20’sinin ofise dönmesini bekliyor. İsviçreli yatırım bankası UBS ise çalışanlarının üçte birinin sürekli olarak evden çalışabileceğini belirtti.

ABD kamu bankacılığına ihtiyaç duyuyor

 

Dolarda JP Morgan etkisi

 

Finans dünyasının saatli bombası: Brexit görüşmeleri

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)