BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaPara PiyasaJP Morgan ve Santander'e dava----

JP Morgan ve Santander'e dava

JP Morgan ve Santander'e dava
29 Nisan 2013 - 08:12 www.finansgundem.com

Lizbon hükümeti "toksik" satış iddiasıyla JP Morgan ve Banco Santander'a karşı harekete geçmeye hazırlanıyor

Portekiz, JP Morgan ve İspanyol Banco Santander'ın kamu sektörü şirketlerine sattıkları türevlerin toksik olduğu iddiasıyla bu bankalara dava açmaya hazırlanıyor.
Lizbon'un bu hamlesi, hükümetin karmaşık finansal riskten korunma araçlarından kaynaklanan 3 milyar euroya varabilecek olası zararları önleme çabalarının bir parçası olarak öne çıkıyor.
Portekiz'in iddiaları, mahmenin bankaların hatalı türev satışlarını yargıladığı İtalya ve en büyük 4 bankasından faiz swap kontratlarını gözden geçirmesini talep eden İngiltere'deki vakalara benziyor.
Lizbon hükümeti, 140 finansal koruma ürününün 57'sini "Aşırı spekülatif" olarak adlandıran bir raporu mahkemeye gönderecek. Mahkeme daha sonra kamu kontrolündeki şirketlerdeki yöneticilere karşı cezai kovuşturma başlatılıp başlatılmayacağına karar verecek.
Financial Times gazetesinin haberine göre Portekiz'in Hazine sekreteri Maria Luis Albuquerque, hükümetin JP Morgan ve İspanyol Santander'ın Portekiz'deki şubesi olan Banco Santander Totta'ya karşı yasal işlem başlatmaya karar verdiğini söyledi.
 
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)